163 kb/s? mam tylko 128 kb/s

sndh0kvneuh1hith.jpg

Dlaczego na rysunku mam dowalone 35 kb/s, tak samo Menedżer zadań Windows zrobił…

Mam Neo 128!

to chyba dobrze :slight_smile: gratis szybszy internet 8)

Kicior nie chce mi się teraz tego tłumaczyć ale tak ma każdy :slight_smile:

ja mam neo 256 a mam 327, 6 Kb/s

Złączono Posta : 13.05.2006 (Sob) 10:05

PS zmień to oprogramowanie neo :slight_smile:

Ale to chyba nie zmieni nic w Menedżerze Wina…, ale to jest nie ważne, na teście szybkości łącza mam 132,07 kb/s :wink:

Wczoraj na innym kompie zobaczyłem, że w tym Menedżerze było

100 mb/s :shock: :shock: :shock: :shock:

163 jest to łączna prędkość łącza w której w skład wchodzi

128kb/s czyli podstawowa prędkość od hosta do użytkownika plus 35kb/s od użytkownika do hosta:

prościej mówiąc 128 kb/s masz podczas pobierania z sieci 35 kb/s podczas wysyłania. Razem więc wychodzi 163 kb/s - niestety to taka sztuczka TP aby ładnie wyglądało :slight_smile:

więc prawda jest taka, że Twoje maksymalna szybkosc przeglądania sieci to 128 kb/s - czyli wszystko w porządku :slight_smile:

Przepustowość karty sieciowej ;]

Ja przy neo128 miałem 193 kb/s.

Natomiast jak podnieśli prędkość od kilku miesięcy z neo128 na neo256 to mam 393 kb/s :smiley:

“przepustowość karty sieciowej” - co to znaczy?

ile maksymalnie po LANie (lub sieci kablowych) może wyciagać mb/s :slight_smile:

Ludziska, ale bzdury prawicie.

Na NEO 128 pokazuje wam prędkość 160,190 Kbit/s lub więcej, ponieważ taka jest PRĘDKOSĆ ŁĄCZA ADSL. A to, że serwer dostępu do netu, który stoi za magistralą ADSL na centrali, przepuszcza tylko 128Kbit/s.

Ta dodatkowa “prędkośc” jest pewnie po to, żeby zakłócenia na linii nie obniżały transferu - bo kiedy powstaną jakieś zakłócenia na linii TELEFONICZNEJ MODEM - CENTRALA, to transfer może spadać o kilka % i TPSA zabezpiecza się “na wszelki wypadek” dodając dodatkowy transfer. Nawet jeśli jakość przesyłu spadnie o kilka % na skutek zakłóceń, to ustawowe 128Kbit zostanie zachowane.

Mogłoby być nawet 1024Kbit/s na NEO 128 a transfer i tak byłby 128Kbit/s - to nie ma nic do rzeczy

Ja na przykład mam NEO 256 i zawsze mam transfer ADSL na poziomie 320Kbit/s, pomimo że dalej ten transfer jest i tak obcinany do 256Kbit/s przez serwer dostępowy.

Sądzę, że IM WYŻSZY TRANSFER pokazuje się przy połączeniu, TYM MNIEJ ZAKŁÓCEŃ jest między waszym modemem a centralą - tj jakość połączenia jest lepsza. A wiem to stąd, że koleś który mieszka przy centrali i ma NEO, zawsze ma transfery nawet 200Kbits na zwykłej NEO 128.

W skrócie to macie wiecej bo to jest prędkosc z jaką się synchornizuje Neo.

wiecej jest dlatego abyscie mieli co co chcecie czyli 128 i 320 kb/s

Przy Neostradzie 512 kb/s w sumie jest 640,ale to jest zarezerwowane wałsnie na synchornizacje a prawidłowqa przepustowosc jest 512 kb/s

ja też tak mam, to jest szybkość sieci lokalnej :stuck_out_tongue: