19" LCD - LG W1952TQ-PF vs Samsung 931BW

Witam,

Przymierzam się do zakupu nowego monitorka (oczywiście LCD), bo stary CRT LG 795FT coraz częściej odmawia współpracy.

Zastosowanie:

net: 55%

gry: 45%

Chciałbym żeby była to panorama. Przeglądnąłem sporą ilość LCDków w cenie do ~630zł i zainteresowały mnie 2 modele:

LG W1952TQ-PF

Samsung 931BW

I nie mogę się zdecydować, który wybrać. Samsung jest dużo ładniejszy i pewnie jego bym wybrał, gdyby nie funkcja “4:3 w panoramie” w LG, bo o ile internet i aplikacje nie stanowią żadnego problemu, to nie wiem jak mój komp będzie radził sobie w grach w rozdzielczości 1440x900. Zmniejszenie obszaru pozwoli na przynajmniej częściowe przyspieszenie pracy kompa w grach (mniejsze rozdzielczości = mydło)

Mam coś takiego:

Abit NF7 rev. 2.0

AMD Duron Applebread 1400 @ 10x200

Twinmos 512MB 400MHz CL2,5

Gigabyte Radeon 9550 250/400@340/470

na (niestety) Modecom Feel 300W

Oczywiście nie marzę o Crysis czy Far Cry 2. Obecnie gram w Morrowinda (stare, ale jare) który na 1024x768 potrafi przyciąć, gdzie np. całą trylogię PoP ukończyłęm grając na ‘full-detalach’

Proszę o porady, co w takiej sutyacji zrobić (a właściwie, który wybrać)(oprócz kupna nowego kompa)

używam od ponad roku Samsunga 931BW, ogólnie nie narzekam :wink: dobrze się sprawdza jak dla mnie. a co do gier wystarczy ustawić mniejszą rozdzielczość od 1440x900 ale też w proporcji 16:10 i nie będzie rozmyty mocno ekran.

ps kompa mam podobnego, ale procek Duron 1Ghz i gorszą płytkę.

Przeczytaj recenzje obu monitorów i sam spróbuj podjąć decyzję.

http://forum.pclab.pl/lofiversion/index … 58708.html

http://nvision.pl/forum/index.php?showtopic=36265

Samsung dużo ładniejszy? Cóż to kwestia gustu, moim zdaniem LG :stuck_out_tongue: Bo właśnie mam taki sam design i mi się podoba :slight_smile:

Zdecydowałem

Biorę LG

  • 30 dni na bad pixele

  • 4:3 w panoramie

Don_Filippo - dzięki wielkie za recki, szukałem takich (szkoda, że przy Samsungu nie działają linki do zdjęć)