1920x1080 vs 1280x1024 - różnice?

Cześć, chciałbym zapytać Was jakie są różnice na tych dwóch rozdzielczościach?

Nie mam okazji ich porównać np. w tej samej grze bo nie mam obecnie do tego sprzętu, ale zastanawiam się czy nowy komputer podpiąć do 54 calowego telewizora (który obsługuje 1920x1080), czy do monitora 19 cali (1280x1024). Chciałbym wiedzieć jakie są różnice np. w BF3. Czy ten z 1920x1080 widzi więcej? Czy jego hud zasłania mniej ekranu czy jak to jest?

Zastanawiam się bo:

54 calowy telewizor troszkę przeszkadza, ponieważ musiałbym siedzieć daleko, a mam krótki kabel od klawiatury i myszki więc komputer musiałby stać na środku pokoju :confused:

19 calowy monitor nie obsługuje wysokiej rozdzielki, a nie chciałbym tracić uroku gry przez np. hud na 1/2 ekranu.

Czy od większego ekranu mogą bardziej boleć oczy? (od monitora mnie np. wgl. nie bolą, a na TV nie siedziałem dłużej niż 3h)

Większa rozdzielczość więcej szegółów. Napewno lepiej będzie się celować w BF3.

A hud raczej nie zwiększy się, a napewno będzie zajmował mniejszą część ekranu.

Co do klawiatury i myszy są przedłużacze usb. A może warto pomyśleć o bezprzewodowym sprzęcie?

PS.

Mój kumpel ma telewizor na biurku do kompa podłaczony. Wprawdzie nie taki wielki (chyba 40 cali). Nie odczuwałem jakiegoś dyskomfortu. I TV podłącz przez HDMI(owiele lepsza jakość).

Nie, wszyscy widzą to samo, hud zapewne jest skalowany więc raczej też nie będzie przeszkadzał, poza tym pewnie da się go zmniejszyć lub w ogóle wyłączyć.

Jeżeli chodzi o kąty widzenia (FOV), na ekranie panoramicznym będą większe, ale pewnie nie dramatycznie, w końcu wszyscy powinni mieć równe szanse bez względu na proporcje monitora.

Gra w większej rozdzielczości wymaga odpowiednio mocnej karty graficznej, więc może się zdarzyć że w 1280x1024 pograsz płynnie a w 1920 już nie.

Przepraszam za offtop, ale o ile lepsza jakość i od czego?

Na karcie graficznej MSI 6870HD Hawk, TV na rozdzielce 1920x1080 chyba powinien śmigać?

Ostatnio jak podłączyłem komputer do TV, pograłem 2 godziny, wyskoczył bsod i komputera już nie włączyłem (jest czarne tło z szarym kursorem po lewej na gorze, kursor miga, formata zrobic sie nie da bo nie wyskakuje ten screen od bootowania).

Możliwe że to nie od TV, a od tego że komp 7 lat już miał ^^