1GB pamięci ram i waszę sprawdzone ustawienia

Witam,

Jeśli można chwilke zająć Waszego czasu to bym miał jedno małe pytanie ?

Posiadam 1GB pamięci Ram i zauważyłem że ustawienia “zalecane” przez XP-eka to:

Rozmiar początkowy: 1536

Rozmiar maksymalny: 3072

Czy to są prawidłowe parametry czy przypadkiem ciut przesadzone z rozmiarem plików stronicowania ?

Może ustawić na sztywną po 1024 tyle co faktycznie mam czy jednak pozostawić ustawienia zalecane przez system XP i sobie głowy nie zawracać ?

Troszke dzisiaj testowałem i postanowiłem wyłączyć całkowicie plik stronicowania i przy edycji plików video, montaż/obróbka otrzymałem komunikat o braku wirtualnej pamięci, dlatego Szanownych kolegów prosze o radę, bo napewno są osoby, które od jakiegoś “x” czasu mają 1GB Ramu i sprawdzone parametry ustawień.

Dodam, że mam wolny dysk 5400 obr/min.

Zwykle ilość pamięci wirtualnej liczyło się mnożąc ilość ramu przez 1,5.

Jednak w przypadku dużej ilości pamięci ram, nie jest konieczne stosowanie się do tej reguły.

Spokojnie powinno wystarczyć ustawienie swap na poziomie 768 lub nawet 512 MB.

Ja na kompie przy 1 GB pamięci stałej mam ustawiony stały plik wymiany 200 MB i wszystko chodzi pięknie - gdyby jakaś aplikacja zgłaszała problem zwiększ rozmiar do 300 MB.

Widzę nawet że przy tej ilości pamięci co niektórzy w ogóle rezygnują z pamięci wirtualnej - ale ja tego nie zalecam.Ma być stały plik wymiany jak najmniejszy.

Dziękuje za odpowiedź i dobre rady :slight_smile:

Ustawiłem tak:

Rozmiar początkowy: 512

Rozmiar maksymalny: 1024

Jak na razie wszystko bardzo ładnie pracuje, ale jestem otwarty na różne możliwości i sprawdze różne ustawienia.

PS. Przypadkowo wpadłem na ten link

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/446,1 … miany.aspx

A ja Ci radze ustawić rozmiar stały… tzn nie np 512-1024 tylko ja mam ustawione 756-756 (ram mam 512) i jest dobrze :slight_smile: a słyszałem wtedy że SWAP działa jeszcze szybciej… (dodam że partycje mam utworzoną dodatkową 800 mb na pllik wymiany) i jak narazie żaden program ani gra nie wołała że sie skończyła pamięć pliku wymiany(czy jakoś tak) :slight_smile:

pzdr 8)