1login od wp - aplikacja do weryfikacji dwuetapowej

Czyli w sumie kluczem do bezpieczeństwa jest dbanie o telefon i silne hasło?
Co do tej aplikacji 1login to wciąż niewiem. 1konto nie wydaje się jednak takie zle

  1. Czy to wszystko nie śmierdzi wyłudzaniem numerów telefonów?
  2. Mam konto na O2 z końcówką @tlen.pl, loguję się za pomocą: nazwa użytkownika/hasło, czy zmuszą mnie do zmiany sposobu logowania i czy mój adres będzie dalej taki sam czy @wp.pl ?

Na pytanie numer 2 od poczty O2 dostałem pokrętne odpowiedzi i w dalszym ciągu nie wiem co stanie się z moim adresem mailowym.

W sumie to może co nieco uda mi się odpowiedzieć gdyż przeniosłem konto na to już dość dawno. Z kontem nic się nie zmienia jeśli chodzi o mail, wciąż jest to mail, który miałem z końcówka @o2(kropka)pl w moim przypadku. Co się zmienia w użytkowaniu to fakt, że ma się dostęp do konta tego od wp w którym zmieniasz hasło do konta itp. Daje to dostęp również do weryfikacji dwuetapowej, jednak aplikacja która oferują ma dość niskie oceny. Nie wiem czy jest dobra czy nie.

Manaphy dzięki za odpowiedź. To teraz zostaje pytanie czy coś się stanie z kontem O2 jeśli użytkownik wogóle nie zgodzi się na 1login. Zablokują czy nie.

Mnie ciekawi czy wyrobią się przed wygaśnięciem jednorazowego kupienia premium.

Bo pewnie plebs niepłacący lata mogą olać.

@schabowy1979
Dobre pytanie: zablokują czy nie?
Gdyby mieli zablokować, to wyobrażam sobie (może naiwnie), że każdy użytkownik poczty powinien dostać mailem jakieś powiadomienie.
Wysłałem wiele dni temu dodatkowe pytania do WP w sprawie 1login, a ostatnio monit, ale cisza aż dudni. Na, ale czekam. A rezerwowy adres gdzie indziej i tak już mam.

Podejrzewam, że może być coś w stylu: “Witaj, od jakiegoś czasu jedyna opcja logowania jest 1login, kliknij tu aby to zrobić i się zalogować”

Niestety, tak może być. Jeżeli za tym pójdzie przymusowe logowanie się używając 1login i do DP, to im podziękuję. Gdyby to była zabawa tylko w stosunku do samego konta pocztowego, to najwyżej rozumiem, że niby wzmacniają bezpieczeństwo logowania, bo weszłoby 2FA. Ale problem w tym, że ani protokół POP3 , ani IMAP, jak czytałem, nie obsłuży 2FA. A logować się do poczty przez www nie zamierzam.
A odpowiedzi z WP przychodzą dość mętne, bo nie pasują do moich pytań.

A to nie wiem, ja się zawsze przez www loguje

Odnoszę wrażenie, że WP zaczęło mnie dręczyć. Twardo ignoruję ten 1login i zacząłem otrzymywać dużo więcej spamu. Wiadomości od WP oznaczane jako spam i tak tam nie trafiają. Częściowo z pomocą przychodzą filtry ale i tak część spamu trafia do odebranych. Albo zmuszą siłowo do przesiadki na 1login albo zadręczą upartych spamem.

Moje konta dalej zablokowane do migracji w 1loginWP.

Moje nie są, aczkolwiek mam tylko konta pocztowe i ciągle powiadamia o tym żeby przejść na 1login.

Używanie poczty WP w wersji darmowej do czegoś więcej niż adres śmieciowy to trochę masochizm dzisiaj, a płacić za ten twór to też tak kiepsko, bo z zagranicznych portali czasem nie docierają maile.

Na moich kontach na kilka dni przed 16 maja zadziałał formularz ręcznej aktywacji (ten z pop-upa i bannerów nie działał).

Informacja jakby ktoś śledził wątek a nie testował logowania na e-mail od jakiś 22 dni.

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.