1Long 2Short komputer piszczy przy włączaniu i brak obrazu

(Troju12) #1

Witam mam problem otóż jak włączam komputer zaczyna on piszczeć i monitor wchodzi w stan spoczynku

zmieniałem kartę graficzną na taką samą tylko bez chlodzenia pasywnego a z wiatrakiem

Mój komputer to :

Plyta główna : GIGABYTE GA-965P-S3 socket 775

Grafika: GeForce 7600GT 256MB

Ram: 1GB NoName xD

Dysk: Samsung 250GB

podejrzewam spalenie wejścia PCI-E

aha i gdy wkladałem tę drugą karte to plyta juz nie piszczała ale dalej nie było obrazu dodam jeszcze że słychać jak windows sie ładuje bo go na ślepo z klawiatury później wyłączam

Proszę o pomoc z góry dzięki

(Dimatheus) #2

Hej,

Płyta jest wyposażona w BIOS Award'a, więc faktycznie taki zestaw dźwiękowy oznacza uszkodzenie adaptera video, jego złącza bądź też problemów z kablem monitora. I ten ostatni sprawdź najpierw. Najlepiej podłącz go do innego komputera i sprawdź, czy działa. Jeśli masz możliwość sprawdź także poprawność działania karty poprzez podłączenie jej do innego komputera.

Gdyby karta była uszkodzona, BIOS nie powinien pozwolić na uruchomienie systemu operacyjnego; a jeśli tak, to może winny jest jednak monitor??

Dla pewności sprawdź też, czy pamięć RAM nie jest poluzowana, przeczyść ją. Zdarzyło mi się w jednym przypadku, że komputer sygnalizował uszkodzenie karty graficznej i wszystkie objawy na to wskazywały - a tak naprawdę uszkodzeniu uległa jedna z kości RAM'u.

Pozdrawiam,

Dimatheus