2.5" 750GB 7200rpm. Seagate vs. WD

Witam.

Mam zamiar zakupić dysk do mojego laptopa ale nie jestem pewien na który się zdecydować.

Seagate vs. WD

Porównując oba dyski na Tej stronie bardziej się przekonuje do WD, ale wole się jednak upewnić.

W przypadku firmy seagate miałem już styczność z serwisem, i byłem bardzo zadowolony (w ciągu tygodnia od wysłania dostałem nowy dysk).

Wie ktoś jak wygląda serwis w przypadku WD.

Z góry dzięki za pomoc.

Jak dotąd stawiałem zawsze na WD i się nie zawiodłem (serwis jest OK, bezproblemowo wymieniają HDD gdy padnie na gwarancji). Ostatnio zakupiłem Samsunga i od razu pożałowałem (awaria, z 1TB w BIOS-ie widziało tylko 33 MB ale udało mi się naprawić to programowo). WD ma dłuższą tradycję w tej branży a przynajmniej (jak dla mnie) jest lepszą jakościowo firmą niż Seagate. Chociaż ostatnio i tak wszystko robią w Chinach ![-o<

Ja kiedyś byłem Seagateowcem :wink: Skończyłem z seagatem po wydaniu na świat przez nich wadliwej serii dysków zdajsię 7200.11 z wadliwym firmwarem :wink: Od tamtej chwili kupuje tylko dyski WD :slight_smile:

Jedyne na co trzeba patrzeć to aby nie była to seria Green :slight_smile: Tylko starsza blue lub nowa black są warte uwagi :slight_smile:

A czy oprócz tego wd jest jeszcze jakiś dysk warty uwagi, bo jak wczoraj poczytałem to ten jest niby już najlepszy.

WD Scorpio Black WD7500BPKT 750 GB to dobry produkt. Mam co prawda nowiutkiego WD Caviar Green 2TB 7200/64MB WD20EARS SATA ale to dlatego że jestem zwolennikiem opcji pojemność/cena i stąd mój wybór. Jest kilka lepszych pod względem POWER skoro ten zajął w teście 4 miejsce, ciekawe jak wygląda cena pozostałych.

Mam w swoim laptopie WD Black i powiem że jestem bardzo zadowolony. Dysk nieznacznie głośniejszy od 5400, ale za to szybszy. Na WD masz az 5 lat gwarancji co jest wielkim plusem. Zastanawiałem się też nad takim Seagatem, ale wybrałem WD i nie żałuję.

A ja bym wybrał dysk Samsunga

Temat dotyczy lapka

ale ja do swojego stacjonarnego zastanawialem się nad WD i samsungiem - wd mial 32 mb cash ale jak poczytalem testy to przegrywał z samsungiem który miał 16 mb cash

________________________________________________________________________________________________________________________________________

Core2duO 2,4@3,0, 2x1 PATRIOT 800 MHz, SAMSUNG 500GB,

Polecam Chomika Skarbonara :slight_smile:

Jasne ale żaden dysk konkurencji nie zbliżył się do tych osiągów jeśli chodzi o pojemnościowy bilans. Wszystkie “lepsze” to dyski 2,5" o mniejszej pojemności.

Więc niech będzie WD.

Dzięki.