2 błędy w podglądzie zdarzeń

Komp przynajmniej raz dziennie się wyłącza z bluescreenem,w podglądzie zdarzeń mam następujące błędy:

3aecc7326bc36c71m.jpg

cf7ce83d4342b440m.jpg

Trzeba bedzie zrobić upgrade Bios-u - chociaż nie do końca zrobiłem u siebie na komputerze tak jak opisuje to ten user chociaż jak pisze jest to na Win 2000 zaryzykowałem na Xp zobacz

u mnie pomogło

ale numer to mam niemały problem ](*,)

a takie przeinstalowywanie biosu wiąże się z przeinstalowywaniem windy?

nie niewiaze sie…

pozatym niekoniecznie musisz instalowac nowy bios…

mialem kiedys ten bol i rozwiazaniem bylo google.pl

niestety niemamietam juz jak to zrobilem:|

spróbuj wyłączyć ACPI w biosie prawdopodobnie zarządzanie energią przez bios jest w konflikcie z zarządzaniem przez windows

jak tak robię to nie mogę uruchomić kompa,przy planszy windows restaruje się i tak w kółko

zobacz w menedżerze urządzeń w zakładce urządzenia systemowe czy jest tam coś odnośnie zgodności z ACPI, ewentualnie możesz to spróbować wyłączyć, nie może bios i sytem jednocześnie zarządzać funkcją APIC, a jakie masz opcje do wyboru w biosie odnośnie zarządzania energią w zakładce chyba Power Management?

a więc tak,w biosie mam następującem możliwości:

user define (na tym mam ustawione)

min saving

max saving

a w menadżerze urządzeń jest tak:

dc5eb4374cb96c3dm.jpg

Pozycję zaznaczoną na czerwono mogę wyłączyć (ale to nic nie zmienia),a pozycję piętro wyżej i piętro niżej mogę tylko odinstalować!

wejdz do konsoli odzyskiwania , i zapodaj komende chkdsk /r gdzie na dysku mogą być błedy, i powoduje to bład w odczytaniu i zapisaniu.

Jeżeli to nie pomoże to usuń urządzenie Przyciks ACPI

no to tak:

konsola nic nie pomogła,chociaż było napisane że znaleziono i naprawiono przynajmniej 1 błąd.

Usunęłam Przycisk acpi,a błąd jak był tak jest! !!

z biosem masz wszystko w porządku, ale jednak w biosie poszukaj opcji APIC, PIC itp i to wyłącz, w ogóle wyłącz zarządzanie przez bios 'energią" komputera, a jaki masz bios i jaki rocznik? Bo może tu być problem, że bios nie obsługuje zaawansowanego zarządzania energią

dc06b630ba5da6adm.jpg