2 dyski i start systemu i botoowanie z dysku

Witam mam 2 dyski(nie pratycje) na dysku 40 gb zainstalowanego mam windowsa xp a na dysku 20 gb chciałbym zainstalować viste i mam pytanie jak moge przestawić w biosie żeby startował mi dysk z windowsem xp a potem przy uruchomianiu komputera wybrać ten dysk na kturym by była zainstalowana vista

Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale w niektórych biosach w zakładce gdzie wybierasz kolejność bootowania jest opcja wyboru nie dość czy to ma być HDD, czy CD-ROM, ale jest też opcja, który HDD ma startować jako pierwszy.

W biosie ustawiasz z którego dysku masz startować, pole “First boot device” czy coś takiego. Ustawiając HD0 bootujesz z dyku na pierwszym kontrolerze pracujący jako master.

Nie mam Visty więc nie wiem jak ustawić w niej bootowanie. Jeśli zaś będziesz bootował z dysku z systemem Win XP to muszisz zmodyfikować plik boot.ini.

Mój komputer -> LKM -> Właściwości -> Zaawansowane -> Ustawienie w “Uruchamianie i odzyskiwanie” -> przycisk Edytuj. I edytujesz pli boot.ini.

Teraz musisz go zmodyfikować. http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=25059

Powodzenia

rafal125 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

tak chodzi mi oto jak mam Typ BIOS’u Award Modular (02/19/02)

to powinienem mić tą zakłeakę i przy starcie systemu moge wybierać ktory dysk ma startować