2 Dyski Pentium II

Witam. Mam problem z podłączeniem dysku, właściwie kolega. Miał podpięte 2 dyski, jeden fujitsu mpb3032tu 3GB a drugi WCAM94783699 80GB. Poprosił mnie abym zrobił mu formata, formata zrobiłem lecz potem komp przestał wykrywać dysk 80GB :confused: Próbowałem podpiąc w innych konfiguracjach i nie ma opcji żeby komp go wykrył :confused: w biosie zawiesza się przy wykrywaniu tego dysku. Stara płyta główna (nie wiem jaki model) procek pentium II. Myślałem że dysk zepsuty ale wziąłem go do siebie, wykryło bez problemu, sformatowałem jako jedna partycja FAT32. Dalej nic:/ Proszę o pomoc bo już mi się skończyly pomysły;/

może taśma się nagle zepsuła?

A który dysk przestało wykrywać? Ten 3Gb czy 80GB? Koniecznie jest mu potrzebne te 3Gb przy 80?

michaelllo69 kolega pisze ze nie wykrywa 80gb. Spróbuj zrobić update biosu. Zapewne nie wykrywa tak dużych dysków. albo jeśli dysk ma taką możliwość spróbuj zworkami ograniczyć jego pojemność (do 37gb) i sprawdzić czy działa. Taśmę także wykluczam bo mówileś ze prubowales w kazdej konfiguracji. Pozdrawiam

Gratulacje… Update biosu, nie wykrywa takich dysków…

CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM!

przekładał zworki, resetowałeś BIOS?

Zworki przekładałem. Próbowałem podączać sam dysk 80GB, też nic:/ próbowałem też na taśmie od cd romu i też nic;/ hmm co jeszcze próbowałem… reset biosu też… nic nie pomogło. Najdziwniejsze jest to że przed formatem dysk był wykrywany :confused: