2 dyski - system pół na pół? :/

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam problem. Otóż posiadam 2 dyski twarde:

C: - Dysk stary, jako slave

E: - Dysko nowy i szybki, jako master.

Na E: mam zainstalowany system, jednak kiedy wypnę C: przy bootowaniu wyświetla się komunikat o braku pliku ntldr czy jakoś tak.

Jak sobie z tym poradzić? C: jest stary i wolny.

Siemanko :wink:

Otóż zrobiłeś taki mały błąd przy partycjonowaniu (formatowaniu dysku) miałeś ten stary dysk ustawiony na master po prostu jako pierwszy, bądź zostal w dalszym ciągu nie wiedzieć czego pod nazwą C. Owszem ustawiłeś wszystko jak trzeba i niby wszystko ‘wydawać się’ gra Ale windows jest windowsem i dysk systemowy nazwany masz E a powiniem być nazwnany C - głupie ale prawdziwe.

Plik NTLDR zapewne znalazł się na dysku C-czyli tym starym -dobrze że to napisałeś, więc skopiuj go na dysk z systemem. Żeby to zrobić wejdź w katalog - moje dokumenty, u góry narzędzia - opcje folderów wybierz -pokaż ukryte pliki i odznacz opcje -ukryj pliki systemowe, tak to mniej więcej brzmi skopiuj z dysku noewgo na dysk stary on jest bezpośrednio na dysku nie jest w żadnym katalogu. Jeżeli na dysku systemowym mimo wszystko masz ten plik, lepiej zaniechaj zamiany, bo nie mam pewności czy system Ci nie polegnie.