2 dyski twarde prosze o pomoc

(speed89) #1

Witam chciałabym podłączyć dwa dyski do komputera ale problem w tym jak... mam jeden Samsung 80 GB i 40 GB Baracude... jak je podlączyć zeby razem działały mam też 2 CD-Romy (DVD i CD-R,RW) dysk na master ale ten drugi to jak... DVD mam na Master także a nagrywarke na SLAVE.. moze trzeba cos w biosie ustawic.. ja nie wiem... moze byc tak podlaczone ze nie bedzie DVD nie przeszkadza mi to... Prosze o pomoc

(JNJN) #2

I kanał IDE:

dysk systemowy - zworka na nim na Master i wpięty na ostatniej wtyczce taśmy.

dysk dodatkowy - zworka na nim na Slave i wpięty na środkowej wtyczce taśmy.

II kanał IDE - napędy

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

(speed89) #3

no to sprobuje zrobic tak jak napisales :slight_smile: thx ... napisze ja ksie uda tylko ja mam w moim dysku ze bez tej wtyczki jest SLAVE wiec tak tez chyba zrobie ? bez tej zworki

Złączono Posta : 02.10.2006 (Pon) 15:44

yyyy zrobilem tak... i nie wykrywa mi tego drugiego dysku tzn nie ma go w moim komputerze... jest tylko jeden dysk tak wogole to chyba powinno wyskoczyc znaleziono nowy sprzet... mam Win XP co teraz?

Złączono Posta : 02.10.2006 (Pon) 15:51

nie mam go w moim komputerze ale np speed fan mi go wykrył normalnie tak samo w managerze urządzen tez jest ten dysk.. ale nie widac go.

(Xjasiux) #4

Bo prawdopodobnie dysk nie jest sformatowany. Musisz to zrobić jakimś programem , np. Partition Magic lub z instalatora z WinXP (chociaż z tego drugiego nie bardzow wiem jak). Wtedy dysk bedzie widoczny.

(FXJ) #5

1 taśma: 1 HDD slawe, 2 HDD master

2 taśa: 1 CD-RW slave, 2 DVD master

Jeśli dysk jest nowy należy go sfomatować, można do tego użyć dyskietki lub bezpośrednio z XP przez funkcje Zarządzanie komputerem -> zarządzanie dyskami

(Meteo17) #6

A w biosie jest włączony on wykrywa go u mnie jest już ok i jestem zadowolony bo nareście mam sporo miejsca.

(Monczkin) #7

speed89 proszę zmienić tytuł na konkretny