2 GB ram czy one są w dualu?

mam 2x1GB ram 800mhz kingston i z kad mam wiedziec czy są one w dualu?bo w dualu podobno jest wydajniej. czy to jakos trzeba właczyć czy jak?

Zobacz w Biosie czy jest włączony DC

Dwie kości są takie same?

a gdzie to moze byc??? mam płytkę Asuska P5B

tak. :slight_smile:

Witam!

Następny… DUAL CHANNEL nie zależy od pamięci tylko od tego, czy płyta go obsługuje.

Jeśli pamięci są takie same, a płyta obsługuje Dual-Channel to powinny w tym trybie działać po włożeniu ich w odpowiednie sloty - najczęściej 1-3.

P5B obsługuje D-C - więc jak kupisz 2x1GB Kingston i włożysz je w sloty 1 i 3 to będą działały w trybie Dual-Channel.

Mała uwaga: Dual-Channel daje kopa dopiero na platformach Intel’a - na platformach opartych o AMD zysk nie jest odczuwalny.

ps. nawet kości o różnych pojemnościach mogą działać w trybie D-C - np. jeśli weźmiemy pamięć 512 i 1GB to w dualu będzie działać 512 z pierwszej kości oraz 512MB z drugiej kości - reszta będzie w singlu.

Zobacz przy starcie kompa (procedura POST) - może pisze.

Np Everest i zobacz:

http://img391.imageshack.us/img391/8642/dual4nb.jpg

Dokładnie tak. Sam pare dni temu zauważyłem podczas włączania kompa widzę napis “Memory runs at single chanel” teraz przeczytałem ten topic, potem instruckje od płyty gł. i rzeczywiście pisze, że mam włożyć w slot 1 i 3 (pisalo, że dwie kości muszą być włożone w w sloty o tym samym kolorze)

GA-965P-DQ6.jpg

Przełożyłem to odpowiednio i teraz wyświetla się" Memory runs at Dual Chanell".

Różnica w szybkości nawet odczuwalna :slight_smile:

Ja mam tak w everest:

7fe71a7f06521e2f.jpg

Witam!

No to masz w Dualu… to chyba oczywiste prawda?

Wystarczyło zrobić screen tego kawałka:

d60a81c40ad7b50f.jpg

No tak:) dzięki za odpowiedzi.