2 identyczne adresy IP

Cześć,mam taki problem ponieważ ja i mój kolega mamy ten sam adres ip.Internet mamy od tego samego dostawcy a mieszkamy w 2 oddzielny miejscowościach.Macie jakieś pomysły dlaczego tak jest i jak to zmienić???

To jeden adres a nie 2. Jesteście za NAT i nic nie zrobicie w tej sprawie, o ile dostawca neta nie umożliwia wykupu publicznego adresu ip, pozostaje wam tylko zmiana dostawcy. Jeśli chcecie połączyć się ze sobą powinny zadziałać adresy prywatne (te przydzielone przez dhcp dostawcy)

Czyli zmiana adresu ip przez jakiś program jest niemożliwa?

Możesz użyć proxy bądź vpn. Swoją drogą posiadanie wspólnego ip w niczym nie przeszkadza :stuck_out_tongue:

Jeżeli nie gracie w gry sieciowe lub nie ściągacie plików z serwerów z ograniczeniami co do IP w czasie to nie przeszkadza. W przeciwnym razie macie problem. Zmiana numeru programem nic w tym przypadku nie da bo Serwer gry i tak będzie widział ten sam IP nadany przez serwer dla klienta a nie wasz IP wyemulowany programem. Natomiast to jakiś dziwny dostawca że nie nadaje numerów publicznych dla użytkowników. Nie jestem pewien czy to jest NAT czy jesteście po prostu podpięci do switch’a z wejściem na jedno IP. Musiał bys dokładniej opisać na jakich urządzeniach krańcowych to chodzi.