2 karty graficzne - czy działaja razem

Witam wszystkich, mam takie pytanie: czy jeśli do laptopa wsadze druga taka sama grafikę ( o ile to możliwe bo jeszcze nie sprawdzałem), to czy te grafiki będą działały podobnie jak pamięć RAM ( będą się sumowaly) czy zadziałaja oddzielnie? Pytam bo mam w planach kupić taki sam laptop na części… 

Laptopy nie mają dodatkowych gniazd na karty graficzne. Dedykowana karta jest wlutowana fabrycznie w płytę główną, wymiana jest możliwa tylko w wyspecjalizowanych serwisach i tyko na ten sam model.

Gdyby tak było to nie byłoby laptopów lenovo z dwoma kartami graficznymi. No i nie prawdą jest też to że są wlutowane. Wlutowana jest jedynie grafika zintegrowana, dedykowana niekoniecznie.

Wszystko zależy od modelu laptopa. Najprawdopodobniej nie ma możliwości dołożenia drugiej karty graficznej. Bardziej prawdopodobna jest możliwość jej wymiany, ale to też wszystko zależy. Jeśli da się dołożyć drugą grafikę to będą działały w SLI lub CrossFire - zależnie czy Nvidia czy AMD. W obu przypadkach najczęściej będzie tak że jedna będzie pracowała gdy będzie małe obciążenie a druga będzie włączana w razie potrzeby - w celach oszczędzania energii, ale można ustawić dowolnie w sterownikach.

Czasem jeszcze można podłączyć zwykłą “dużą” kartę graficzną, jednak to już zabawa z dodatkowymi zasilaczami, przejściówkami.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mobile_PCI_Express_Module

Najsensowniej będzie, jeśli podasz najpierw DOKŁADNĄ nazwę i model laptopa.

Nie ma w laptopach tej klasy wolnego złącza MXM . Ceny takich kart … Strata czasu .