2 karty graficzne i problem z jedną

(quantumrush) #1

Posiadam dwie karty graficzne - jedna to zintegrowana z procesorem AMD Radeon R7 natomiast druga to GeForce 9600GTX. Problem mam z tą zintegrowaną - pojawia się komunikat

(JNJN) #2

Odinstaluj ten sterownik AMD z poziomu Programy i funkcje.

Czyszczenie systemu Ccleanerem, restart.

Pobierz sterownik od producenta laptopa do Twojego systemu i zainstaluj, restart i sprawdź.

(GioWDS) #3

9600GTX w laptopie?
Czemu chcesz grzebać w ustawieniach integry jak do wyświetlania obrazów na ekranie/-ach wykorzystujesz nVidię?

(quantumrush) #4

Z tego co się orientowałem to zintegrowana karta APU “dołącza” się później i w grach działają obie. Mowa jest o desktopie nie o laptopie.

(JNJN) #5

Teoretycznie niektóre tak, ale w praktyce różnie bywa, jeśli to stacjonarny, to:

• jw odinstaluj
  • i albo PPM i niech szuka sterownika w sieci, albo WU i sam znajdzie.

Edit:

Integrę, to możesz spokojnie jak coś w menadżerze wyłączyć i nie będzie przeszkadzać, bo praktycznie nie działa i jest wyłączona?

I może być OK ze sterownikiem, a podaje taki komunikat, bo jest wyłączona przez bios.

(quantumrush) #6

Pogrzebałem troche w Biosie i znalazłem taką opcję Integrated Graphics -> Auto, Disabled, Force. Zaznaczone jest na Force.

(Seba228215) #7

Weź disabled i sprawdź. Tak na marginesie, auto i force się przyda, jak masz drugi monitor, bo swój jeden domniemam, że używasz z NVidia.

(JNJN) #8

Jest w biosie uruchomiona, co nie znaczy, że działa.

Prawie wszystkie biosy płyt wyłączają integrę (oczywiście są wyjątki), jak włożysz kartę dedykowaną do slotu PCIE.

Możesz też ją w biosie wyłączyć na Disabled i zapisać bios Save.

Ale jak coś wyłącz ją w menadżerze.

(quantumrush) #9

Dałem na Disabled i teraz GPU-Z nie wykrywa tej zintegrowanej w Manadżerze urządzeń też jej nie ma. Przy okazji w Biosie znalazłem opcje związane z UEFI, ale to jest temat na nowy wątek.

(GioWDS) #10

Automatycznie się wyłącza w przypadku gdy zintegrowana jest z płytą główną (te same linie PCI-e), jeśli to APU to sprawa nie jest już taka oczywista :wink: Najczęściej działa ta do której jest podłączony ekran - jeśli do obu to obie, ale jak odpalisz grę to już wiesz, że to był błąd :wink:

(JNJN) #11

I częściowo możesz mieć rację (jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach), bo nie pomyślałem o tym wynalazku!!!

Warto jednak przeczytać podsumowanie.

I rozwiązanie dla Intela.

Ale z pobieżnej lektury wynika, że nie ma jak dobry CPU + osobna dobra karta grafiki.