2 komputery do 1 gniazdka lan przez switch

Witam!

Mam następujący problem. Posiadam w pracy jedno gniazdko sieci komputerowej. Komputer pobiera adres z DHCP 192.168.1.X maska 255.255.255.0 brama 192.168.1.1. Potrzebuje podłączyć drugi komputer, dlatego wpiąłem switcha, podłączyłem pod niego oba komputery. Na pierwszym wszystko działa ok, skolei na drugim jest problem z siecią i komputer dostaje dziwny adres ip 169.X.X.X Ktoś ma pomysł w czym tkwi problem?

Twój drugi komputer nie jest wpisany do sieci. Najprawdopodobniej istnieje blokada MAC. Jeżeli będzie podpięty inny komputer niż wpisany do sieci pojawia się właśnie adres 169.X.X.X - Rada, skontaktuj się z administratorem sieci lub zamiast switch-a daj router któremu przypiszesz MAC komputera na którym wszystko działa.

Mam dostęp do rutera i nie jest ustawiona blokada MAC.

sprawdź czy masz uszkodzonego kabla ewentualnie sprawdź czy nie masz przypisanego jakiegoś numeru ip prawym myszki na połączeniu sieciowym wybierasz właściwości następnie protokół ip4 następnie zaawansowane( właściwości ) sprawdzasz czy ustawione jest aby pobierał automatycznie dane

kabele sprawdziłem są ok, żaden adres nie jest przypisany (ma pobrać automatycznie). Ciekawostka: jak jest jeden komputer podłączony do switch’a to działa, bez względu na to ktory, jak oba - to ten podłączany jako drugi nie

wrzuć tutaj co ci wyświetla w ipconfig /all z obydwu kompów

Konfiguracja IP systemu Windows




        Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : redakcja


        Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . : 


        Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Nieznany


        Routing IP włączony . . . . . . . : Nie


        Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie




Karta Ethernet Połączenie lokalne:




        Sufiks DNS konkretnego połączenia : 


        Opis . . . . . . . . . . . . . . : Karta Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC


        Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-E0-4C-DF-63-90


        DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak


        Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak


        Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.104


        Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0


        Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.1.1


        Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1


        Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 212.33.64.2


                                            212.33.64.18


        Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 4 kwietnia 2011 19:28:04


        Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 5 kwietnia 2011 19:28:04



Konfiguracja IP systemu Windows




        Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : marketing


        Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . : 


        Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Nieznany


        Routing IP włączony . . . . . . . : Nie


        Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie




Karta Ethernet Połączenie lokalne:




        Sufiks DNS konkretnego połączenia : 


        Opis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC


        Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-17-31-0D-5B-5A


        DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak


        Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak


        Adres IP autokonfiguracji . . . . : 169.254.62.101


        Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.0.0


        Brama domyślna. . . . . . . . . . :

byłoby to trochę głupie ale być może router ma pulę adresów przydzielanych przez dhcp w liczbie 1 i dlatego drugi komp nie może sobie pobrać… jaki to jest router?

linksys

a model?

Sytuacja wygląda troszkę inaczej. Gdzieś, nie wiadomo gdzie, stoi sobie jakiś przemysłowy switch do którego podpięte są gniazdka, do jednego z tych gniazdek jest podpięty właśnie router do którego mam dostęp, a ja do innego gniazdka chce podłączyć dwa komputery poprzez switch, dodam jeszcze że w innym pokoju do innego gniazdka mam podpięte przez switcha 3 komputery i działa dobrze…

no to w takim razie jeśli możesz to spróbuj podpiąć switch do routera a nie do gniazdka bo jak coś jest gdzieś, nie wiadomo gdzie to ktoś, nie wiadomo kto, mógł w różny sposób utrudnić Ci podłączenie kompa. Jeżeli router działa jak trzeba to łatwiej to będzie załatwić.

tak… tylko że ruter stoi z drugiej strony budynku i w tym jest problem… wygląda na to, że będę musiał się skontaktować z osobą o wyższym stopniu wtajemniczenia “coś, gdzieś, jak”