2 komputery- przełożenie części w najlepszy zestaw

Witajcie! Dostałem w spadku komputer. Wydaje mi się,że jest on troszkę słabszy od mojego dotychczasowego,ale napiszę parametry tych sprzętów, może da się połączyć obydwa i wyjdzie coś fajnego.

I zestaw, mój obecny:

Procesor Athlon 1253

Płyta główna- Chaintech 7NJS ZENITH

Karta Graficzna- Nvidia GeForce 2 MX/MX 400

Ram- 1024mb (2x512)

II zestaw spadkowy:

Procesor Athlon 1100

Płyta główna- ECS N2U400-A

Karta Graficzna- Radeon 9200 PRO Familly 128

Ram- 512mb (2x 256- jedno chyba PC2700 a drugie PC 3200)

Ten spadkowy ma lepszy radiator i wentylator, obudowę i zasilacz. Nie wiem, która płyta główna jest lepsza. Aha i czy np. można dodać ram o kości 256 (PC2700) do tych dwóch 512( PC3200)? Będę wdzięczny za pomoc!

Co do obudowy, wentylatora i radiatora to nic nie podałeś, ale jeżeli dołożysz sobie dodatkowy wentylator to na pewno pomoże to osiągnąć niższe temperatury. A Radeon 9200 PRO family jest lepszy niż twoja dotychczasowa karta.

Podaj dokładne parametry zasilacza i jeśli znasz, obudowy.

Osobiście przeszczepiłbym grafikę, dołożył te kości i zobaczył co się wydarzy. Moim zdaniem powinno pociągnąć, tylko najwyżej się zmniejszy trochę ich prędkość. I jaki masz system operacyjny

Zasilacz to- Ibox-DR8360 BTX 350W

Obudowa też Ibox, ale nie znam dokładnego modelu. Wiem,że jest dłuższa od mojej starej. Ta stara to w ogóle archaik sprzed 10lat. Tak samo zasilacz w moim starym kompie też już wysłużony.

System operacyjny- XP

A co z płytą główną, która lepsza?

Płyty główne są porównywalne, ECS może jest ciut nowższa, ale nic więcej z tego sprzętu raczej nie wyciśniesz. Jedna i druga ma po trzy sloty na pamięci ram, to jedna kość i tak zostanie Ci bezużyteczna.

Ok już wiem jak działać! Dzięki wielkie za pomoc!