2 komputery w UPC przez router i modem Linksys


(Windu182) #1

Witam.

Mam internet UPC 4 mega. Dzielę je na dwa komputery pracujące w systemie Windows XP.

Internet UPC podłączony do routera "compact wireless-g broadband router WRT54GC ver.2.0"

link- http://www-pl.linksys.com/servlet/Satellite?c=L_Product_C2&childpagename=PL%2FLayout&cid=1154470232325&pagename=Linksys%2FCommon%2FVisitorWrapper&lid=3232515142B08

Dwa modemy bezprzewodowe Compact wireless – G usb adapter model no - WUSB54GC-EU

link- http://www.computersources.biz/c2s_products/c2s_ProdDetailsL1.ASP?ID=42&Type=SHOWCASE&ref=31472429

Prosił bym bardzo o dokładne przedstawienie najlepszej konfiguracji routera i dostosowanie ustawień na WinXP tak aby internet był sprawiedliwie podzielony na dwóch komputerach i nie spowalniał się nawzajem. Mam na myśli wszystkie mozliwe ustawienia, te na 192.168.1.1 i bezpośrednio związane z siecią.

Narazie jest tak, że jeśli na komputerze u brata jest załączony uTorrent to na moim komputerze przeglądanie stron jest prawie niemożliwe a transfer w uTorrent jest zaniżony.

Zdaję sobie sprawę, że nie uzyska się pełnych 2mega na obu komputerach ale przynajmniej chciał bym mieć równo podzielony transfer.

Dotychczas mam zainstalowane oryginalne sterowniki linksys gdzie widnieją dwa profile sieciowe (rozumiem, że tworzy je router bo jeśli usunę je to one i tak się pojawiają) z czego jeden profil jest zabezpieczona hasłem i szyfrowany a drugi nie ma ani hasła ani szyfrowania sygnału tak wiec na dobrą sprawę ktoś ze sąsiedztwa możne się podłączyć. Dodam jeszcze iż na obu komputerach uzyskuje sygnał wachający się miedzy bardzo dobrym a rewelacyjny.

Jak widać jestem z tego zielony wiec bardzo proszę o pomoc, jestem pewien, że wiele osób dzieli łącze UPC.