2 Komputery z 1 monitorem - duża odległość

Witam

Nie znalazłem odpowiedzi na nurtujący mnie problem.

Krótko i konkretnie :

Chciałbym zrobić sobie stanowisko komputerowe bez pudła, tzn.

W piwnicy, gdzie powietrze jest w sam raz (nie za wilgotne ale cały rok utrzymujące ok 16C) chciałbym postawić sobie dwa fizycznie komputerki. Będą one oddalone o 7 metrów od klawiatury, myszy, głośników, drukarki, monitora i gniazdka USB.

Chciałbym wykorzystać przełącznik, taki jak tu

http://archi.inosak.org/db/item873001786_1.html

(archiwum aukcji - nie zostanie wywalona przez serwis allegro)

aby można przełączać się pomiędzy 2 komputerami.

Czy da się włączyć i wyłączyć komputery bez biegania do piwnicy i z powrotem?

Wiem że robi się to jakoś kombinacjami klawiszy, ale wole się upewnić.

Zasadniczo będę szukał takiego przełącznika bez USB, no chyba że takowy to jakoś wzmacnia i nie ma strat na długości kabla… Ma może ktoś taki sprzęt??

Będą to standardowe 2 PCty, natomiast w pokoju gdzie będzie stanowisko ma znajdować się:

-kabel od monitora, (do wzmocnienia zastosuje spliter, działał na 45 metrach)

-kabel PS/2 Myszka… (nie mam pojęcia czy będzie działać, będę robił testy na skrętce)

-kabel PS/2 Klawiatura (wątpliwości jak wyżej)

-Audio (bez problemu zrobie jakiś mały wzmacniaczyk itp.)

-USB i tu zatrzymam się bo tu jest największy problem.

Jakich sprzętów użyć aby ok 6,5m kabel działał jak należy. Przewaliłem allegro nie ma nic interesującego… albo nie umiem szukać…

Koniecznie musi być to szybki kabel, bardzo… o zapisie i odczycie z czytnika karty SD, czy pendrivea sięgającego około 18MB/s.

Nie jestem elektronikiem ale wydaje mi się że da się zrobić kilka wzmacniaczy aktywnych.

USB ma 5V i 500 mA maksymalnie, prawdopodobnie przy tej transmisji będą to prawie takie wartości…

Jak wzmocnić tak mały prąd? HELP.

Na pewno piszą na forum doświadczeni monterzy systemów podobnych jak ten…

A może jakiś mały serwerek zarządzający ?

Nie mam pomysłów więcej.

Pomożecie?

Co do włącznika zrób włącznik domowej roboty i po sprawie, co do USB to nieciekawie bo im większa odległość tym transfery sam wiesz jakie, pierwsze co przyszło mi na myśl to aktywny hub usb jako pomost :slight_smile:

Domowej roboty jest bez sensu. Musiałbym zrobić taki do 4*2 różnych przewodów - 2x więcej kabli, pole magnetyczne osłabnięcie sygnału.

Chcę wykorzystać to co mam czyli spilter do monitora. A jeden wzmacniak, czy hub aktywny nie załatwi sprawy… Trzeba ich kilka…

Z tym USB największy kłopot, mam dość dźwięku komputera-dysków wiatraków… (wstrętnego już dla mnie).

Chce nową skrzynię (nowego PCta) kupić i jestem raczej rodzajem “informaykowicza” :wink: młodego co prawda, lecz preferującego sprzęt, hardware sieci i systemy… trochę inżynierii :lol:

Mam pewne doświadczenia z elektroniką (to się dziś nazywa technikum elektroniczne) i byłbym w stanie coś uskrobać na nowy schemat takiego wzmacniacza…

Temat jest ciężki, ale wiem że pewni administratorzy używający kilku komputerów z poziomu jednego monitora podpierają się jakimś serwerkiem postawionym na linuksie… Może uderzyć w tą stronę?

Na pewno ktoś na forum coś wie! :slight_smile:

Jeżeli chodzi o usb to rozwiązaniem mógłby być jakiś printserwer np. taki http://www.allegro.pl/item872037302_wel … nausb.html

Ale co bedzie gdy bedziesz mial zawieche i musial nacisnąć przycisk resest lub bedziesz chcial po wyłączeniu kompa na nowo go wlaczyc?? Bedziesz latal do piwnicy za kazdym razem??? :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Z USB to przedłużacz aktywny przykładowo

http://www.1klik.pl/sklep/Akcesoria_USB … 1/p296789/

Włączanie kompa w biosie szukaj opcji typu Power Managment setup, Power on functionm, ale czy będzie chodzić przez kvm lub czy w ogóle da się odpalić to nie wiem niektóre klawiatury/myszy tego nie obsługują to zostaje stan uśpienia , lub może dało by rady podpiąć 2 kable 7m do przełącznika i zwierać je w domu, ale czy starczy napięcia do pobudzenia

http://obrazki.elektroda.net/88_1197063841.jpg

Jak kompa się konserwuje, używa dobrych jakościowo podzespołów szczególnie zasilacza to o resecie można zapomnieć, ja w każdym kompie mam dobre części, które nie mają na sobie kilo kurzu i nie pamiętam kiedy ostatnio używałem resetu. A z resetem to też można próbować na dwóch długich kablach.

A co z myszką i klawiaturą?

Znam dobrze na tyle swój komputer że nie potrzebuje tego przycisku zbytnio, od początku złożenia kompa (5lat) i używaniu programów klasy Photoshop cs3 i lightroom, gdzie naprawdę procek dostaje w d… i procesy windy siadają zawsze sobie radziłem,a sytuacje odwrotne można wyliczyć na liczbę palców trzech ludzi :smiley: Nie gram w żadne gry, nie nadużywam overlockingu chociaż teraz jak założę Mugena i wstawię sobie 3 wiatraki serwerowe na graficzną, procka i ramy (8GB i Quad 2,66 Ghz) niezły kombajn z tego wyjdzie, szczególnie jak się go dobrze wkręci! A w piwnicy jest zimno cały rok :smiley:

Przycisk reset to najmniejszy problem.

Ten przedłużacz nie jest aktywny, to tylko marketingowa nazwa.

Ten szajs zasilany jest z magistrali USB…

Czyli nie ma pewności czy przełącznik KVM D-Linka będzie wyłączał komputery? Szkoda :expressionless: