2 kompy 1 modem Play

Witam

Posiadam modem Huawei e156g ( Play Online ) i brat kupił sobie kompa ( dość dawno ) i denerwuje mnie to że co chwile chce neta i muszę mu dawać modem pozbawiając się w ten sposób internetu.

Modem ten jest podłączony pod USB. Czy dało by się podłączyć kablem DSL mój komp z brata i by to działało? Czy trzeba od mojej karty sieciowej kablem do modemu i od modemu kablem do mojego brata kompa?

Jest taka możliwość? W skrócie -> Modem do USB, od mojej karty sieciowej do brata i brat ma neta i ja/ ??

Tak można tak. Ale może jednak warto rozejrzeć się za jakimś routerem 3G ? :slight_smile:

szkoda kasy. ale można tak w jakim sensie ? Potrzebuje router czy bez routera?

Łączysz obydwa komputery kablem sieciowym i ustalasz statyczne Ip. Mniej więcej może to wygladać np tak:

komp z netem:

Ip 192.168.1.10

maska 255.255.255.0

brama puste

dns puste

2 komp:

Ip 192.168.1.11

maska 255.255.255.0

brama 192.168.1.10

dns 8.8.8.8

dns 8.8.4.4

przy czym musisz jeszcze udostępnić internet pozostałym połączeniom:

we właściwościach modemu wybierasz ,udostępnianie i zezwalaj innym użytkownikom sieci na łaczenie sie poprzez połaczenie sieciowe tego komptera"

po tym brat już powinien mieć internet :slight_smile:

właściwości modemu? Ale co panel sterowania? czy program Play Online? bo w Play Online ( programie do łączenia ) to tam raczej na pewno nie ma takiej opcji

* Mam To; ]


Dzięki, wszystko działa, a nawet nie musiałem ustawiać tych bramek i IP :slight_smile:

Dodane 18.01.2011 (Wt) 17:24

@ refresh

Tak jak napisałem jak u mnie jest podłączony modem tu u brata jest net. Nie muszę nic ustawiać tylko udostepnianie na Połączenie Lokalne 3

a jak brat ma modem to za c**a nic nie moge zrobić żeby to działało. Możecie mi powiedzieć dokładnie jak to zrobić. czy ma być ipvn4 czy 6 i inne pierdoły :slight_smile: