2 kompy i modem ADSL

Mam pytanie czy takie połączenie będzie działać

http://images23.fotosik.pl/48/dc13d662a53e11a2.png

I czy można pominąć połączenie bezpośrednie miedzy tymi dwoma komputerami, wtedy by wystarczyła karta sieciowa z 1 gniazdem, ale nie wiem czy modem pełni funkcje połączenia miedzy komputerami.

po pierwsze…

zaintrygował mnie TEMAT Twojego postu :-)) (te " kopy" to komu??)

po drugie… będzie ( - jeżeli Twój dostawca internetu przewiduje możliwość dzielenia łącza)

po trzecie … nie wiem, co to za modem - ale wystarczyły by dwie karty sieciowe (lub LAN na każdej płycie głównej)

po czwarte … poczytaj instrukcję od modemu :wink:

Ja nie mam tego modemu, po prostu będę go dopiero kupować, i będzie taki alla typu jak ten ;] a dzielenie łącza to nie wiem ale chyba się da teraz mam Neostradę a później możliwe ze będę miał netia, albo zostanę przy NEO (wątpię w to ze przy tym zostanę ale różnie się dzieje)

Tytuł już poprawiłem :stuck_out_tongue:

Trochę to przekombinowane. Nie rozumiem po co to dodatkowe połączenie pomiędzy komputerami przecież w modemie prawdopodobne znajduje się switch sieci LAN. Wystarczy podłączyć oba komputery do gniazd oznaczonych LAN i obydwa będą miały dostęp do internetu jak i do siebie nawzajem.

No dziękuje panowie :slight_smile: o takie odpowiedzi mi chodziło (pozytywne ofkurs ;] )