2 kompy = sieć lan

Siemanko :slight_smile:

Kupiłem nie dawno bratu kompa i chcemy połączyć nasze kompy w sieć, chcemy sobie troche pograć i poprzenosić dane. I mam pytanko: W jaki sposób połączyć nasze kompy? Przewodowo czy bezprzewodowo? Nasze kompy stoją od siebie jakieś 5metrów, oczywiście stoją w tym samym pokoju. Jeśli macie to prosze o jakieś linki( z poradami i rzeczami potrzebnymi do łączenia kompów ) a także porady. Dzięki Wam :slight_smile:

a skąd masz internet modem, radiowy, kablówka?

Mam internet kablowy, ale ja nie chce rozdzielać łącza tylko połączyć dwa kompy w lan.

jeżeli chcesz połączyć tylko dwa kompy bez udostępniania internetu to wystarczy kupić parę metrów kabla skrosowanego z wtykami RJ-45 i skonfigurować

Złączono Posta : 10.09.2006 (Nie) 23:21

bo chyba karty sieciowe masz zintegrowane na płycie

Ok dzieki :). Do brata kompa musze dokupić karte sieciową. A w moim mam już zintegrowaną. A mam jeszcze pytanie: Bo mam już zintegrowaną karte sieciową i chce sobie włożyć jeszcze karte sieciową na PCI i wtedy podłącze brata kompa z moim. Można tak zrobić?

A mam jeszcze druge pytanie: Jak moge bezprzewodowo podłączyć dwa kompy bez udostępniania neta?

można tylko zintegrowaną musisz wyłączyć w biosie, aby się nie “gryzły”, bezprzewodowo trzeba dwie karty radiowe / ok 160 zł z antenkami bo w pokoju to wystarczy, polecam edimaxy- karta + 1m przewodu z antenką /, reszta konfiguracji analogiczna jak w sieciówce lanowskiej

Ok, dzieki wielkie :slight_smile: pozdrawiam :wink:

nic nie musisz wyłączać, nie będą się gryzły! jak to kolega nazwał… :? musisz poprostu wiedzieć którą konfigurujesz…

a jak będą jak u mnie było rywalizować o jedno przerwanie? dopiero wyłączenie nieużywanej pomogło, może piszę na wyrost, ale skoro nie będzie jej używać, a nie wiem jaką ma konfiguracje kompa, ile przerwań wolnych to po co ma zajmować zasoby, oczywiście wszystko może działać poprawnie jak piszesz Adrian8322 ale czasem są problemy

Zawsze można to zmienić, aczkolwiek sytuacja bardzo rzadka.

BTW nie raz widziałem komputery nawet z 3 kartami sieciowymi. A dwie karty sieciowe to standart w komputerach które udostępniają internet innym :arrow: jedna karta do podpięcia modemu ze złączem RJ-45,a druga do podpięcia sieci.

Śmiało kupuj drugą sieciówkę i odpowiednio obydwie skonfiguruj.

Aby najtaniej podłączyć dwa kompy bezprzewodowo trzeba kupić każdemu po jednej karcie sieciowej Wi-Fi. W Twoim przypadku absolutnie nieopłacalne.

Dokładny opis podłączenia i konfiguracji CHIP 8/2006

A te karty sieciowe są dobre?

Jakie inne firmy polecacie? Chciałbym żeby mnie to za dużo nie wyniosło :slight_smile: . Jeśli możecie to podajcie jakieś linki z takim tanim i dobrym sprzętem :slight_smile: . Dzięki wielki Wam :wink: .

tanim to zawsze http://www.allegro.pl :wink:

a tu mała pomoc jak skonfigurować

http://www.banita.pl/~pysiu/siec%20lan/index.html

i pamiętac trzeba aby przy połaczeniu kablowym zastosowac kabel scrosowany :wink:

dokładnie Edimax 7128g c ok. 80 zł. sztuka, chyba, że ktoś poleci lepszą, mają antenki na giętkim przewodzie długości około metra z podstawką / polecam , można także dołączycz antenkę przykręcaną bezpośrednio do karty / nie polecam /

A jeślibym kupił tańszą karte bez antenki to czy jest możliwość dokupienia jej? Bo na allegro gdzieś widziałem ale teraz jakoś nie moge znaleść.

tak na marginesie to taniej jest zrobic sieć normalnie 2karty to 30zł a kabel 10zł :wink:

Jeśli on ma kompy w odległości 5m od siebie to nawet bez antenek będą mu działały.

w cuda nie wierzę,żeby karty radiowe działały bez anteny jakiejkolwiek

Ty opierasz sie o wiarę, a ja o poznanie empiryczne.