2 kompy = sieć lan

(Zuber54321) #1

Siemanko :slight_smile:

Kupiłem nie dawno bratu kompa i chcemy połączyć nasze kompy w sieć, chcemy sobie troche pograć i poprzenosić dane. I mam pytanko: W jaki sposób połączyć nasze kompy? Przewodowo czy bezprzewodowo? Nasze kompy stoją od siebie jakieś 5metrów, oczywiście stoją w tym samym pokoju. Jeśli macie to prosze o jakieś linki( z poradami i rzeczami potrzebnymi do łączenia kompów ) a także porady. Dzięki Wam :slight_smile:

(Ferdek31) #2

a skąd masz internet modem, radiowy, kablówka?

(Zuber54321) #3

Mam internet kablowy, ale ja nie chce rozdzielać łącza tylko połączyć dwa kompy w lan.

(Ferdek31) #4

jeżeli chcesz połączyć tylko dwa kompy bez udostępniania internetu to wystarczy kupić parę metrów kabla skrosowanego z wtykami RJ-45 i skonfigurować

Złączono Posta : 10.09.2006 (Nie) 23:21

bo chyba karty sieciowe masz zintegrowane na płycie

(Zuber54321) #5

Ok dzieki :). Do brata kompa musze dokupić karte sieciową. A w moim mam już zintegrowaną. A mam jeszcze pytanie: Bo mam już zintegrowaną karte sieciową i chce sobie włożyć jeszcze karte sieciową na PCI i wtedy podłącze brata kompa z moim. Można tak zrobić?

A mam jeszcze druge pytanie: Jak moge bezprzewodowo podłączyć dwa kompy bez udostępniania neta?

(Ferdek31) #6

można tylko zintegrowaną musisz wyłączyć w biosie, aby się nie "gryzły", bezprzewodowo trzeba dwie karty radiowe / ok 160 zł z antenkami bo w pokoju to wystarczy, polecam edimaxy- karta + 1m przewodu z antenką /, reszta konfiguracji analogiczna jak w sieciówce lanowskiej

(Zuber54321) #7

Ok, dzieki wielkie :slight_smile: pozdrawiam :wink:

(Adrian) #8

nic nie musisz wyłączać, nie będą się gryzły! jak to kolega nazwał... :? musisz poprostu wiedzieć którą konfigurujesz...

(Ferdek31) #9

a jak będą jak u mnie było rywalizować o jedno przerwanie? dopiero wyłączenie nieużywanej pomogło, może piszę na wyrost, ale skoro nie będzie jej używać, a nie wiem jaką ma konfiguracje kompa, ile przerwań wolnych to po co ma zajmować zasoby, oczywiście wszystko może działać poprawnie jak piszesz Adrian8322 ale czasem są problemy

(fiesta) #10

Zawsze można to zmienić, aczkolwiek sytuacja bardzo rzadka.

BTW nie raz widziałem komputery nawet z 3 kartami sieciowymi. A dwie karty sieciowe to standart w komputerach które udostępniają internet innym :arrow: jedna karta do podpięcia modemu ze złączem RJ-45,a druga do podpięcia sieci.

Śmiało kupuj drugą sieciówkę i odpowiednio obydwie skonfiguruj.

8)

(WODZU) #11

Aby najtaniej podłączyć dwa kompy bezprzewodowo trzeba kupić każdemu po jednej karcie sieciowej Wi-Fi. W Twoim przypadku absolutnie nieopłacalne.

(Dareks8) #12

Dokładny opis podłączenia i konfiguracji CHIP 8/2006

(Zuber54321) #13

A te karty sieciowe są dobre?

Jakie inne firmy polecacie? Chciałbym żeby mnie to za dużo nie wyniosło :slight_smile: . Jeśli możecie to podajcie jakieś linki z takim tanim i dobrym sprzętem :slight_smile: . Dzięki wielki Wam :wink: .

(pysiu) #14

tanim to zawsze http://www.allegro.pl :wink:

a tu mała pomoc jak skonfigurować

http://www.banita.pl/~pysiu/siec%20lan/index.html

i pamiętac trzeba aby przy połaczeniu kablowym zastosowac kabel scrosowany :wink:

(Ferdek31) #15

dokładnie Edimax 7128g c ok. 80 zł. sztuka, chyba, że ktoś poleci lepszą, mają antenki na giętkim przewodzie długości około metra z podstawką / polecam , można także dołączycz antenkę przykręcaną bezpośrednio do karty / nie polecam /

(Zuber54321) #16

A jeślibym kupił tańszą karte bez antenki to czy jest możliwość dokupienia jej? Bo na allegro gdzieś widziałem ale teraz jakoś nie moge znaleść.

(pysiu) #17

tak na marginesie to taniej jest zrobic sieć normalnie 2karty to 30zł a kabel 10zł :wink:

(WODZU) #18

Jeśli on ma kompy w odległości 5m od siebie to nawet bez antenek będą mu działały.

(Ferdek31) #19

w cuda nie wierzę,żeby karty radiowe działały bez anteny jakiejkolwiek

(WODZU) #20

Ty opierasz sie o wiarę, a ja o poznanie empiryczne.