2 laptopy, który kupić

Witam,

chcę kupić laptopa z grafiką, na której można trochę pograć. Mój budżet wynosi 2000zł, znalazłem takie pozycje:

http://allegro.pl/laptop-acer-as5750-i3 … 90599.html

http://allegro.pl/tsx66hr-i3-2310m-4gb- … 17545.html

  1. Z artykułu http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-pro … 344.0.html wynika, że i3 2330 jest lepszy.

Czy ktoś może powiedzieć coś więcej na temat procesorów w tych laptopach, czy oba są w technologi sandy bridge i o co z tym chodzi?

  1. Czy karta poradzi sobie powiedzmy z gothic 3 (z tego co się orientuję ma całkiem spore wymagania) na średnich ustawieniach, czy lepiej o tym zapomnieć i jak dużą różnicę robi w przypadku karty dodatkowe 1GB RAM-u.

  2. Co myślicie o packardbell?

Jednym słowem, który kupić?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie wskazówki,

bjally

Tak, oba to układy Sandy Bridge.

Tak.

Żadna różnica, chwyt marketingowy.

Całkiem przyzwoite lapki.

Ogólnie to laptopy różnią procesorami, a Acer ma troszkę mocniejszy.

Ja bym polecił ten pierwszy sam mam na niego “chrapkę”, a “Sandy Bridge” to tylko nazwa kodowa procesorów jest to 2 generacja po prostu są wydajniejsze niż 1 generacja i tyle oba sobie poradzą z Gothic 3.

No pięknie dziękuję, teraz już jestem bardziej ukierunkowany.

Różnice w tych laptopach są co prawda niewielkie ale jednak moim zdaniem wystarczające aby zdecydować się na jeden z tych modeli.

Na Acera na pewno przemawiają poniższe zalety.

  1. Troszkę lepszy procesor

  2. Większy dysk twardy

  3. Mniejsza cena

  4. Mniejsza waga

Natomiast za Packard Bellem stoją następujące zalety.

  1. Wejście USB 3.0

  2. Bardziej funkcjonalny czytnik pamięci

  3. Wbudowany system operacyjny

  4. Wbudowany Microsoft Office Starter (nie wiem czy trial czy pełna wersja)

  5. Wbudowany Photoshop (nie wiem czy trial czy pełna wersja)

  6. Odstępy pomiędzy klawiszami są znacząco większe

Moim zdaniem jeśli chcesz laptop od razu z systemem to bierz PackardBella ponieważ razem z USB 3.0 to on jest bardziej opłacalny. Natomiast jeśli wcześniej wymienionych funkcji nie potrzebujesz to bierz Acera.

A ja co do tego USB 3.0 to jakoś nie jestem przekonany czy jest zamontowane, lepiej zadzwonić i się upewnić zanim zadecydujesz. Sam ostatnio szukałem lapka w podobnych cenach i praktycznie wszystkie acery na początku miały wpisane USB 3.0 lecz po moim telefonie sprzedawca musiał to zmienić (producent im podawał inną specyfikacje), a jak wiadomo to acer i pb to w ta sama fabryka.

A poza tym jeśli masz system i nie zależy Ci na nim to dobrze poszukaj. Poniżej 2200 powinieneś też znaleźć Acera z i5 w podobnej konfiguracji ;).

A czym się różni i5 a i3? Przy laptopach to jest to samo tyle że i5 ma automatyczne oc układu i nic więcej.

i5 są nieco mocniejsze (patrząc na wyniki testów), chyba mają też mocniejszą tą kartę zintegrowaną (2x?)… zobacz sobie porównania procesorów. Też było coś z rdzeniami, że i3 miał 2 rdzenie i 4 wątki, a i5 4 rdzenie i 4 wątki… ale to chyba tylko pecetowe, bo jak szukałem lapka to chyba wyszło, że i5 tez mają po 2 rdzenie. Jakiejś szalonej różnicy nie było jak sprawdzałem samemu wybierając. To turboboost chyba największa.

TurboBoost = OC = Zwiekszenie wydajności i pobierania prądu :slight_smile:

i7 = Do gier a co dziwne Intel wciska i7EE do gier… i najlepszy układ graficzny :smiley:

i5 = Jeśli chodzi o wymagające programy i gry na średnich

i3 = Zwykły procesor do domowej rozrywki typu filmy,muzyka itp.