2 laptopy w tej samej sieci - zabezpieczenie na Internet

Witam

Otóż sprawa wygląda tak. Mam dwa laptopy, systemy WIN7, router AirLive WL-5460AP v2. Chciałbym wprowadzić zabezpieczenie na Internet, aby nikt obcy się do niego nie podłączył. I mam następujące pytania.

1 Czy to zabezpieczenie czyli Typ zabezpieczeń i Typ szyfrowania mam wprowadzić w panelu konfiguracyjnym routera?

2 Czy może we Właściwościach sieci bezprzewodowej, obok tego zegara systemowego?

3 Czy powyższe operacje mam przeprowadzić na dwóch laptopach czy tylko na jednym?

Z góry dzięki za pomoc.

Witam,

W pełni wystarczy jeżeli włączysz zabezpieczenia w ustawieniach routera. Ustaw zabezpieczenie WPA2 najlepiej z hasłem składającym się z przypadkowych cyfr i liter (trudniej zgadnąć i złamać) z szyfrowaniem AES.

Dodatkowo włącz filtracje MAC, dzięki czemu tylko komputery, które są na liście urządzeń dozwolonych będą mogły się podłączyć do sieci, używać neta i dzielić pliki.

Na koniec na każdym komputerze ustaw hasło na każde konto użytkownika i wyłącz możliwość łączenia się z nimi w ramach pomocy zdalnej, z której raczej nie korzystasz.

Pozdrawiam

Xemidra

W opcjach rutera wyłącz opcje rozgłaszania, sieć nie będzie widoczna dla innych komputerów niż te które są już podpięte