2 niezależne monitory - 2 paski start

Mówiąc szczerze nie jestem pewien czy tu czy w sprzęcie.

Mam laptopa z 2 kartami graficznymi : Intel 3000 oraz Nvidia 540GT. Pytanie jest takie jak osiągnąć 2 niezależne pulpity ewentualnie tak aby na obu był pasek start + dodatkowe elementy w7. O ile pulpit rozszerzony nie ma problemu o tyle zdublowanie paska start niestety mnie przerasta :). Mam nadzieję, że ktoś zna rozwiązanie.

Pozdrawiam i proszę o przeniesienie gdyby jednak sprzęt bardziej pasował niż w7

Klonowanie Ci nie wystarcza?

:roll:

Z tego co wiem, to żaden Win nie daje (w standardzie) możliwości “posiadania” więcej niż jednego paska zadań. Żeby takie “myki” wyczyniać, niestety trzeba posiłkować się dodatkowym oprogramowaniem, przykład.

Swoją drogą trochę dziwi, że Ms nie dał do tej pory takich możliwości w standardzie (w końcu “wielomonitorowy” użytek był stosowany o wiele wcześniej niż ekrany dotykowe, które w desktopach są raczej rzadkością), nie ma nawet możliwości ustawienia odmiennych tapet na monitorach, bo i do tego jest dodatkowe oprogramowanie.

No klonowanie właśnie nie bo na matrycy laptopa chciałem mieć pierdoły typu gg itp a na 2 np edytor tekstu lub kawałek filmu. Rozszerzony po części daje rade ale momentami brakuje startu. Za program bardzo dziękuje zaraz popatrzę jak się go używa.