2 problemy monitor i dysk

1 problem to migajacy monitor podczas pracy muj monitor wlancza sie i wylancza co chwile nie wiem czym to jest spowodowane temp monitora 40-60max co najdziwniejsze podczas gdy ogladam (tylko fullscren) filmy nie ma zadnych problemów w grach podobnie

2 problem to miejsce na dysku np na partycji c jest ogolem 5GB miejsca windows wskazuje jeszcze tylko 600MB wolnego a gdy wezme zaznacze wszystkie foldery+ukryte to zajmója 2,6GB. 5-2,8=2,2 no a windows widzi tylko 600MB co zrobic scandisc nic nie daje defragmentacja tez.

Mój system to win XP prof

P_R_O_S_Z_E_____________P_O_M_O_C_Y

odnośnie problemu nr 2

Takie zaznaczenie wszystkich folderów to jest złudne, sprawa jest troche bardziej skomplikowana. Jest mnóstwo przyczyn których w ten sposób nie wykryjesz. Np pełny kosz, program p2p który rezerwuje całośc miejsca na plik który sciąga choć na dysku go jeszce nie masz itd itp. No i oczywiście błędy po nieprawidłowym zamknięciu systemu. Win 98 na partycjach FAT regularnie gubił wolne miejsce. W XP już sie to tak nie zdarza, ale jednak. Przeskanuj kompa komendą chkdsk z opcją naprawy błędów (/f), może to coś da.

Jeszcze Przywracanie systemu bierze z czasem sporo miejsca w Win Xp;-)

a wiec tak co do pelnego kosza to nigdy nie mam bo wyzucam zawsze wszystko z shiftem, p2p mam ale pliki tymczasowe i pobrane sa na innej partycji pozatym gdy sciagamy to faktycznie rezarwuja miejsce ale twoza plik ktury zajmuje juz calosc przyszlego pliku i po zaznaczeniu wszystkich folderów one tez beda brane pod uwage co do scandisca to juz pisalem ze nic nie daje ale sprubuje jeszcze raz.

co do rady “Pea5” no tak ale te pliki tez sa w konkretnym katalogu (chuba dokladnie w tym InstallShield Installation Information) i zaznaczajac one tez sa brane pod uwage.

widzialem u kumpla ze gdy mial podobny problem ale on mial NAV(nie wiem kturego) i po instalacji NAV pojawiala sie na jego koszu dodatkowa opcja(po macisnieciu na nim lewym przyciskiem myszy) wiec po wybraniu jej pojawialo sie miejsce liczylem na to ze ktoz bedzie znal inny program ktory mi pomoze bo nie chce instalowac NAV bo jest beznadziejny

To były tylko przyklady z mojej strony mające zobrazować, że problem jest bardziej złozony niż chciałbys, żeby był. IMHO nie da się wyznaczyć precyzyjnie rozmiaru wolnego miejsca na dysku Twoją metodą - przez zaznaczenie wszystkich katalogów i odjęcie tego co ci wyskoczy od całości dysku. Są pewne rzeczy (rozmiar klastra, file system, nie wiem - wymienie sobie jeszcze pare, ty je zanegujesz a właściwa bedzie ta następna o której istnieniu może nie wiem), które Windows przy takiej metodzie może pomijać. Bardziej wierzyłbym jakimś narzędziom dyskowym, jest tego pełno, zapuść coś może?

Fakt, że brakuje ci ok 1,5 Gb i jest to ciut dużo jak na mój gust, aż tyle nie powinno zniknąć na skutek zaokrągleń itp. Jeśli żadne programy naprawcze nie pomogą, to w ostateczności trzeba bedzie zdjąć tą partycję i zrobić na nowo… Pamietam kiedyś miałem w pracy na kompie sytuacje

  • katalog C:\Windows\fonts zajmował prawie 18 Gb, a jego zawartość (obliczona “twoim” sposobem) troche ponad 100Mb I te 18Gb Windows doliczał do zajetego miejsca na dysku… Nic wtedy nie pomogło i skończyło się na "format C:\ "

Jesteś pewien swojego dysku? Żadnych fizycznych uszkodzeń, bad sektorów itp?

dysk jest dobry. co do tych uwag to oki zgadzam die ale co jezeli sie tak dzieje na partycji na ktorej nie ma systemu wiec nie ma plików systemowych itd a znika nawet raz mi sie zdazylo 5GB? zawsze na te problemy mialem 1 lekarstwo po formacie nawet gdy system byl na C a miejsce zniknelo na E to po formacie C i ponownym nagraniu systemu pojawialo sie miejsce na jakis czas a E byl nie formatowany no i co ty na to to ewidentnie system gubi to miejsce. podaj jak znasz jakies dobre narzedzie do testu i naprawy dysku zobaczymy? najlepszym rozwiazaniem bylo by nagranie tego NAV w uzycie czarodziejskiego przycisku ktury przywraca owe miejsce ale nie chce smieci na dysk wzucac.(sorki za wszystkie bledy ort.)