2 problemy. Ustawienia monitora LCD i gg


(Dawiddd55) #1

Witam,

pierwszy problem dotyczy ustawień monitora LCD. Otóż kupiłem niedawno nowy monitor LCD i zauważyłem dość sporą różnice jakości obrazu między Vista a XP. Na XP kolory są bardziej żywe i ostre, napisy są bardziej czytelne, natomiast na Viście jest z tym gorzej, kolory (zwłaszcza w filmach) są takie wyblakłe, obraz jest rozmazany. Są może na viście jakieś narzędzia albo funkcje do ustawień jakości obrazu lub coś takiego podobnego (poza tymi standardowymi)?? Czy może jest inny sposób na rozwiązanie tego problemu??

Natomiast 2 problem jest z gg. Otóż po każdym uruchomieniu windowsa muszę od nowa rejestrować użytkownika i ustawiać wszystko co jest trochę denerwujące. A jak ustawiłem żeby gg uruchamiane było jako administrator to wtedy windows defender blokował je całkiem. Można to jakoś ustawić żeby było dobrze??


(Xpecet11) #2

Witam. Co do pierwszego problemu może pomóc kalibracja monitora. możesz poszukać w oknie "Personalizuj", ale pewnika nie przyjmuje, że to co napisałem, naprawi problem. :smiley:

PS: Wujek Google ci pomoże :slight_smile:


(Roderek) #3

jesli to ATI karta gdy ogladasz film ustaw w CCC w zakładce colors TRYB MCE - różnica jest masakryczna :slight_smile: ale pracować sie normalnie z tym ustawieniem nie da :>


(Voytec749) #4

Co do GG to: Ustaw sobie wszystko na TIP TOP, zamknij program, przejdź do folderu użytkownika Visty (pulpit, start), wejdź do folderu Gadu-Gadu, wejdź do folderu konta GG i z niego skopiuj plik CONFIG.DAT. Jeśli następnym razem coś takiego wystąpi, to tylko podmieniasz pliki i masz z głowy :smiley: (ja sobie skopiowałem wszystkie pliki, ale póki co to wystarcza tylko ten jeden)

PZDR