2 procesy explorer.exe w menedżerze zadań

(M Grodi90) #1

Dziś zauważyłem, że mam dwa takie procesy. Ale nie cały czas. Po włączeniu komputera jest normalnie jeden proces explorer.exe. Na pasku zadań mam przypięte skróty do partycji. Po klikaniu w nie i otwieraniu różnych folderów też jest 1 proces. Nie mam włączonej opcji uruchamiania folderów w osobnych procesach. Do paska mam też przypiętego eksploratora, tylko że przerobiłem go sobie, żeby prowadził do Mojego Komputera zamiast do Bibliotek wg tej porady: https://www.benchmark.pl/testy_i_recenz ... /9677.html .

Ten dodatkowy proces pojawia się właśnie po włączeniu tego eksploratora z paska (jak na razie nie zauważyłem, żeby pojawiał się po włączeniu czegoś innego). Po wyłączeniu okienka Mój komputer, które się pojawia po wciśnięciu tego eksploratora proces jest w menedżerze i znika po dłuższej chwili. Oba procesy prowadzą do tej samej lokalizacji. Kiedy używam opcji "zakończ proces" (gdy oba są włączone) do tego dodatkowego procesu to otwarte okienko Mój komputer znika. Z racji tego, że przy zamknięciu "Mojego komputera" proces znika z opóźnieniem to włączając ikonką na pasku eksploratora i od razu zamykając mogę zrobić kilka explorerów.exe :slight_smile:

Co zrobić? Czy to może być wina zmienionej ścieżki w ikonce eksploratora? Jak na razie problem dotyczy tylko tej ikonki.

Mój system do Windows 7 HP SP1 64bit

P.S. czy to normalne, że gdy włącza się jakiś folder/program na krótko w procesach pojawia się dllhost.exe (po czym znika)?