2 pyt.: Komunikat dot. stacji dyskietek i Pamięć wirtualna

Witam

  1. Postanowiłem złożyć zestaw ale bez stacji dyskietek (na co komu ten archaizm :slight_smile: )

Niestety bez niej pojawia się przy starcie lub zamykaniu sytemu komunikat (niekiedy na dłużej, innym razem tylko na sekundę gdzieś w tle) o treści

Jak się go pozbyć?

PS: Szukałem na forum i znalazłem viewtopic.php?f=19&t=129247 ale to odpada, bo sprzęt jest nowy. Jest jeszcze taki wątek viewtopic.php?f=19&t=129247 lecz na biosie się za bardzo nie znam, nie chciałbym tam czegoś sknocić…

  1. Drugie pytanie dotyczy pamięci wirtualnej.
  • Czy można ustawić tą pamięć wirtualną na jakiejś innej partycji niż “C”?

Widzę że owszem, jest taka możliwość - ale pytam gdyż jak widzę i tak na dysku “C” wegetuje “pagefile.sys” który z tego co wiem jest własnie powiązany z tą sprawą. Czy więc mogę go usunąć, czy też mimo iż ustawiłem pamięć wirtualną na drugim HD, na ostatniej partycji to system i tak zapisuje owego “pagefile.sys” na dysku “C” ?

Dziwne jest to, że jakbym tego nie ustawiał to i tak miejsce wolne po starcie systemu spada mi z ok. 1,5gb do nawet 250-400mb więc podejrzewam o to włąsnie ową pamięć wirtualną.

  • Czy w ogóle ustawiać ową pamięć wirtualną? Jeśli tak to ile? Mam obecnie 2GB RAM.

Spróbuj wyłączyć stacje dyskietek w BIOSie. CO do pamięci wirtualnej to najlepiej, żeby plik był na C:, bo system musi mieć szybki dostęp do niego.

  1. szukaj w biosie czegoś z FDD… jeśli jest, wyłącz…

  2. można bo ja mam plik stronnicowania na C 500mb a na D mam 5GB :wink:

  1. Zaraz na pierwszej stronie BIOSu jest ustawianie rodzaju FDD. Tam musisz dać na Disabled.

  2. Zaznacz na dysku C, że plik wymiany ma mieć “0” i “0”, a nstępnie kliknij przycisk “Ustaw”. Powinien zniknąć z dysku C po restarcie. Z dawaniem pliku wymiany na ostatnią partycję robisz wielki błąd. Plik wymiany ma być w miejscu, gdzie jest najszybszy dostęp do dysku, czyli na początku. Ja zawsze całkiem na początku dysku zakładam osobną partycję, o wielkości przewidywanego pliku wymiany i po instalacji systemu tam go przerzucam. Na czas instalacji systemu partycję trzeba ukryć, żeby instalator nie przypisał jej litery dysku.

Dziękuję za odpowiedzi :slight_smile:

W biosie wyłączyłem stację widmo i komunikat zniknął :slight_smile:

Co do tej apmięci wirtualnej to zależy mi trochę na miejscu na partycji “C” więc myślę, że przy moim korzystaniu z komputera symboliczne 500mb na pamięci wirtualnej powinno wystarczyć aż nadto.