2 pyt.: Komunikat dot. stacji dyskietek i Pamięć wirtualna


(JUDGE) #1

Witam

  1. Postanowiłem złożyć zestaw ale bez stacji dyskietek (na co komu ten archaizm :slight_smile: )

Niestety bez niej pojawia się przy starcie lub zamykaniu sytemu komunikat (niekiedy na dłużej, innym razem tylko na sekundę gdzieś w tle) o treści

Jak się go pozbyć?

PS: Szukałem na forum i znalazłem viewtopic.php?f=19&t=129247 ale to odpada, bo sprzęt jest nowy. Jest jeszcze taki wątek viewtopic.php?f=19&t=129247 lecz na biosie się za bardzo nie znam, nie chciałbym tam czegoś sknocić...

  1. Drugie pytanie dotyczy pamięci wirtualnej.

  2. Czy można ustawić tą pamięć wirtualną na jakiejś innej partycji niż "C"?

Widzę że owszem, jest taka możliwość - ale pytam gdyż jak widzę i tak na dysku "C" wegetuje "pagefile.sys" który z tego co wiem jest własnie powiązany z tą sprawą. Czy więc mogę go usunąć, czy też mimo iż ustawiłem pamięć wirtualną na drugim HD, na ostatniej partycji to system i tak zapisuje owego "pagefile.sys" na dysku "C" ?

Dziwne jest to, że jakbym tego nie ustawiał to i tak miejsce wolne po starcie systemu spada mi z ok. 1,5gb do nawet 250-400mb więc podejrzewam o to włąsnie ową pamięć wirtualną.

  • Czy w ogóle ustawiać ową pamięć wirtualną? Jeśli tak to ile? Mam obecnie 2GB RAM.

(adam749) #2

Spróbuj wyłączyć stacje dyskietek w BIOSie. CO do pamięci wirtualnej to najlepiej, żeby plik był na C:\, bo system musi mieć szybki dostęp do niego.


(klopas) #3
  1. szukaj w biosie czegoś z FDD... jeśli jest, wyłącz...

  2. można bo ja mam plik stronnicowania na C 500mb a na D mam 5GB :wink:


(Mireczek) #4
  1. Zaraz na pierwszej stronie BIOSu jest ustawianie rodzaju FDD. Tam musisz dać na Disabled.

  2. Zaznacz na dysku C, że plik wymiany ma mieć "0" i "0", a nstępnie kliknij przycisk "Ustaw". Powinien zniknąć z dysku C po restarcie. Z dawaniem pliku wymiany na ostatnią partycję robisz wielki błąd. Plik wymiany ma być w miejscu, gdzie jest najszybszy dostęp do dysku, czyli na początku. Ja zawsze całkiem na początku dysku zakładam osobną partycję, o wielkości przewidywanego pliku wymiany i po instalacji systemu tam go przerzucam. Na czas instalacji systemu partycję trzeba ukryć, żeby instalator nie przypisał jej litery dysku.


(JUDGE) #5

Dziękuję za odpowiedzi :slight_smile:

W biosie wyłączyłem stację widmo i komunikat zniknął :slight_smile:

Co do tej apmięci wirtualnej to zależy mi trochę na miejscu na partycji "C" więc myślę, że przy moim korzystaniu z komputera symboliczne 500mb na pamięci wirtualnej powinno wystarczyć aż nadto.