2 pytania o fotoradary

(Badzik Mistrz) #1

Witam

Chciałbym otrzymać odpowiedzi na te dwa pytanka:

1. Jaka jest tolerancja prędkościowa fotoradaru (chodzi mi o ten ustawiony na stałe), tzn jak jest ograniczenie 50km/h to przy ilu km/h zrobi fotke ? (słyszałem że około 14km/h ale to z niepewnego źródla :wink: )

2. Czy jak radar zrobi fotkę to czy zawsze obecny jest przy tym błysk ? (tutaj także mam na myśli radar ustawiony na stałe)

ps... skoro już wspominalem o radarach ustawionych "tymczasowo" to tez proszę o informacje dotyczące ich :slight_smile:

dziekuję i pozdrawiam

`

(witek-pl) #3

Fat-Man głupoty piszesz że głowa boli. Po pierwsze przyjmuje się że każdy prędkościomierz ma pewną tolerancję wskazań (bo nie istnieje taki co pokazuje 100% prawidłowo), więc jak sobie wyobrażasz karanie kierowcy za jakieś ułamki. Myślisz że drogówka zatrzyma cię bo radar wskazuje im że jedziesz 54 km/h gdzie stoi znak (50)? Odpowiem za ciebie, nie zatrzyma. Po drugie, zazwyczaj policja ustawia te 10 na plus bo inaczej utonęli by pod stertą fotek i nic innego nie robili. Co do ustawień nie ma reguły, w jednym miejscu dadzą większą tolerancję w innym mniejszą. Jedyna metoda obrony… zwalniać tam gdzie trzeba.

(Piotr Wik) #4

zgadza się Fat-man pisze głupoty:

• przy przekroczeniu do 6 km nie ma mandatu :smiley:

• tolerancja na radarze jest 10 km (ale biorąc poprawkę, że licznik samochodu zawyża o ok. 10% to graniczna prędkość to jest +15km)

• nie błyska (bo nie mogą Cie oślepić w nocy bo zrobisz wypadek - wszystko jest na podczerwień - dlatego nocne fotki są biało czarne), czasami jest jakaś lampka aby cię postraszyć, ale to bajer - tak jak w montowanych teraz “symulatorach” :stuck_out_tongue: fotoradarów