2 pytania

(Zlewg) #1

witam,prostu z mostu:mam taki problem ze jak po starcie kompa wchodze do DOSa i chce wpisac ";" pojawia sie "ł" i inne polskie litery,jak "." to "?" itd. co za tym idzie nie 'wchodza' komendy np.format c: ,wywala jakies "bad command or costam..." -i jak tu od nowa zainstalowac wina(xp HE)...?

przy okazji mam 2 pytanko

moze wiecie jak 'spiąć' dwa komputery(a napewno wiecie:) ).Jakby to mialo jakies znaczenie to na obywdoch kompach jest winxp HE

wesolego alleluja

(Pmuszel) #2

Pyt 1) w pliku autoexec.bat masz linijkę

keyb pl,,C:\WINDOWS\COMMAND\keybrd2.sys

a powinno byc tak:

keyb pl,,C:\WINDOWS\COMMAND\keybrd4.sys

Pyt 2) Nie wiem do końca o co Ci chodzi, po prostu musisz kupić dwie sieciówki, kable z przeplotem i połączyć, w win pojawi się odpowiednia ikonka na pulpicie i sprawa gotowa.

(fiesta) #3

Nie wiem jak jest dokładnie w windowsie XP odnośnie tych literek i znaków. Ale w win98 sprawa wygląda następująco:

Znajdź plik autoexec i otwórz go w notatniku. Powinien tam być wpis:

keyb pl,,C:\WINDOWS\COMMAND\keybrd4.sys

jeżeli we wpsie obok słowa keybrd widnieje liczba 2 zamiast 4 to należy ją zmienić na 4 i zapisać zmiany. Powinno być ok. Na 100% jest tak pod 98 a w XP myślę że powinno być podobnie. Nie poweim ci dokładnie jak bo w domu mam zainstalowaną 98 i nie mogę podpatrzyć :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

(fiesta) #4

Heh leonidas był o 4 min szybszy. Ale to tylko potwierdziło moją poradę pozdrawiam :smiley:

(Pmuszel) #5

tym razem sie udało :smiley: Także pozdrawiam.

(Golden Finger) #6

Można je spiąć bezpośrednio lub za pomocą HUB'a lub Switch'a.

Bezpośrednie połaczenie poprzez karty sieciowe np. skętką UTP kat. 5e. Końcówki RJ 45 zarabiasz jako Cross-Over tzn. wg właściwej kolejności kolorami.

Pierwsz strona kabla: (kolory kabli w skrętce)

pomarańczowo-biały

pomarańczowy

zielono-biały

niebieski

biało-niebieski

zielony

brązowo-biały

brązowy

Druga strona kabla:

zielono-biały

zielony

pomarańczowo-biały

niebieski

niebiesko-biały

pomarańczowy

brązowo-biały

brązowy

Za pomocą HUB'a lub Switch'a obydwie końcówki RJ 45 zarabiasz wg pierwszej strony kabla, ponieważ z reguły te urządzenia mają gniazda skrosowane, chociaż są HUB'y, które nie mają takich gniazd wtedy jeden z kabli robisz Cross-Over a drugi prosty tzw. Straight Through.

Komputery muszą być w tej samej "Grupie Roboczej".

Prawdopodobnie można kupić już zarobione kable w sklepie.

Opisane powyżej, gdybyś chciał sam sobie takie kable zrobić, na pewno taniej.

Pozdrawiam

8)

Golden Finger

(inż. Piniol) #7

Ewentualnie mozna polaczyc oba kompy kablem przez port LPT (koszt takiego kabla okolo 10zl), ale watpie ze to bedzie szybko dzailac z nowymi grami ehehe (Duke Nukem 3D i Doom smigal niesamowicie :lol:)

(Golden Finger) #8

Żeby było więcej możliwości to można również połączyć dwa komputery za pomocą portów COM-COM lub LPT-COM. Nie wiem ile taki kabel kosztuje ale pewnie drożej niż kawałek zarobionej skrętki.

I jeszcze dorzucę info o możliwości połączenia dwóch komputerów za pomocą portów USB. Zaletami takiego połaczenia są: łatwośc podłączenia i przede wszystkim nie ma potrzeby rozkręcania obudowy. Wadą takiego połączenia jest wysoka cena i krótki kabel połaczeniowy około 1,8 m.

Pozdrawiam

8)

Golden Finger