2 różne problemy z MPC i Bestplayer

Czy da się jakoś ustawić Media Player Classic , by nie miał tego nawyku “wolnych napisów”. Chodzi o to, że program w czasie oglądania filmu z napisami jakby “przytrzymuje” napisy by oglądający mógl je dokładnie zdążyć przecytać… Tyle, że kończy się to tym, że obraz sie przycina, tylko napisy z dźwiękiem kontunuują ‘poprawną emisję’. Niewiem, że MPC tak po prostu ma, czy da się to jakoś wyłączyć; jeśli tak to jak? Nie chce na siłę rezygnować z tego odtwarzacza.

Gdy chcę otworzyć jakiś film w Bestplayerze (tego używałem jeszcze zanim przyzywczaiłem się do MPC), mam taki bonus: http://img293.imageshack.us/img293/9296/32980399ve0.jpg

A gdy kliknę na “OK”: http://img293.imageshack.us/img293/1341/42115991yp4.jpg

Muszę wtedy poczekać, aż nieskończenie wiele wyskakujących okienek samo skończy oblężenie.

K-Lite Codec Pack

Matroska Pack

Bestplayer - -wygląda, że wysypuję się przez dekoder xvid, może zmienić K-Lite Codec Pack na ffdshow wystarczy

MPC -

to wygląda na klasyczne - za słaby sprzęt do odtwarzania video; co do długości odtwarzania napisów to nie wiem czy jest opcja (to chyba do nap. typu tmplayer).

Sprawdź jak będzie w VLC.

Jeśli chodzi dobrze to wina kodeków, jeśli źle to możliwe że sterów do grafiki bądź dźwięku albo rzeczywiście za słaby sprzęt.Od kiedy tak się dzieje?

Obraz nie tyle co przycina, że mam jakis masakryczny pokaz slajdów, tylko spowalania gdy napisy lecą, by jakby zsynchronizować to co mówi aktor do lecących napisów. Tyle, że napisy zostają na ekranie za długo, i przez co obraz leci jakby specjalnie w zwolnionym tempie. Gdy pojawi się inna linijka napisow, obraz gwałtownie przyspiesza to momentu następnej kwesti lub np. 2 kwestie dalej. Kradnie to przyjmenośc oglądania. Nie wiem czy w miare zrozumiale wytłumaczyłem, i czy to rzeczywiście jest to co mówie, czy jak mówiliście grafa. Niemniej, nie wydaje mi się, żebym miał aż takiego grata, żeby mi filmy zamulały.

ADM Althon 1,8

Radeon 9200 (możliwe że troche przegrzany)

512 Ram

Sprzęt wystarczy do odtwarzania bez problemu. Winna pewnie dekoderów lub MPC.Co można

  1. Wywalić K-Lite Codec Pack, zainstalować coś innego ffdshow lub CCCP, sprawdzić

  2. Wywalic MPC wraz z mplayerc.ini gdzie są ustawienia, może coś źle było, sprawdzić

  3. Sprawdzić na innym playerze z własnymi dekoderami VLC/GOMplayer.

  4. Wyłączyć napisy w programie, zainstalować DirectVobSub i przez niego odtwarzać napisy, zobaczyć czy to samo

to chyba nie film z płyty??

Zarówno jak odtwrzam z dysku jak i z Cd/Dvd to problem występuje.

Napisy w formacje mDVD (czyli linie {32132}{321846} tekst , a nie 00:01:43 tekst )

I to wystarczy :slight_smile:

Z takich właśnie korzystam. :smiley:

Jedyną przyczyną takiego zachowywania się MPC jest właśnie format napisów TMPlayer, czyli bez oznaczenia momentu, w którym MPC ma kończyć wyświetlanie napisu. Wówczas jak masz dwa napisy a pierwszy jeszcze nie zniknie to pojawia się drugi i efekt, który został przez Ciebie opisany.

Jednakże jeżeli napisy są w formacie mDVD, czyli mają określoną klatkę końcową wyświetlania napisu, to wówczas MPC nie wyświetla już napisu.

Oczywiście możesz mieć mDVD i występowanie tego efektu, jeżeli same napisy będą źle przygotowane i będą na siebie zachodzić.