2 rzutniki 1 prezentacja - jak zsynchronizować


(Rzodkiewkowy Potwór) #1

Siemano :smiley: Otóż mam 2 rzutniki na której wyświetlę prezentacje. Chciałbym aby ta prezentacja na obu rzutnikach przełączała się równocześnie. Idzie je jakoś połączyć? :smiley: 1 laptop z 1 rzutnikiem stoi w jednym rogu sali, 2 laptop z 2 rzutnikiem w drugiem rogu.


(Hitm3n) #2

Musiałbyś mieć koncentrator, do którego podłączyłbyś kable od obrazu z rzutników i do laptopa/komputera.


(kamil_w) #3

Pamiętam, że kiedyś prowadzący ćwiczenia u mnie na zajęciach podłączył nasze komputery do swojego jakoś zdalnie i widzieliśmy, co on robi u siebie na komputerze, ale nie pamiętam jak on to zrobił. Może użył jakiegoś programu, albo po prostu zdalnego pulpitu? Może on tez ma takie opcje. Na prawdę nie wiem, ale sprawa mnie zaintrygowała i poszukam info o tym

EDIT:

Chyba najprościej będzie to zrobi przez skype'a:

http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/j ... orze-skype


(lukasz_n) #4

zależy jakie to rzutniki, niektóre mają wejście out i in, do 1 podłączasz komputer, a do drugiego podłączasz kabel z 1 ( w 1 out w 2 in)


(Rzodkiewkowy Potwór) #5

Skype odpada bo potrzebny byłby internet :frowning: w grę również nie wchodzi przeciąganie kabli z 1 strony sali na 2, a koncentratora nie mam :smiley: Może szłoby to zrobić przez bluetooth?


(Hitm3n) #6

Jeśli rzutniki go mają, to może by się dało, chociaż nie wiem, jak wtedy je połączyć :wink:


(kamil_w) #7

Obraz jest "zbyt gruby, by przecisnąć się przez cienki bluetooth". Innymi słowy - prędkość protokołu bluetooth nie jest wystarczająca, by przesyłać obraz na bieżąco. WiFi w połączeniu Ad-hock mogłoby być, ale nie mam pojęcia, ja by to można zrobić.

Poza tym nie napisałeś jaka jest odległość pomiędzy komputerami (dwa końce sali, to żaden wyznacznik).


(Rzodkiewkowy Potwór) #8

Dobra już po sprawie :smiley: To było potrzebne do szkolnego przedstawienia i postanowiono, że 2 osoby będą po prostu przełączały te slajdy (tyle, że nie będzie to idealnie równo).