2 sieciówki

Witam

słyszałem że 2 sieciówki w 1 kompie mogą ostro go zamulić, to jest prawda ?

Jeśli obie są włączone to tak…

Zakłdam, że jedną masz zintegrowaną i jedną osobną…w takim razie ta zintegrowaną wyłączasz w biosie.

nie, narazie mam tylko 1, ale chciałbym podzielić neta (1 odbieram a 2 wysyłam neta), obie by były normalne, tylko właśnie nie jestem pewien co do tego

Damian cos ty mam paru kumpli co maja dwa nety przez sieciowki i to wlaczone rownoczesnie i wsio smiga ladnie - sobie zassysaja wszystko zalezy jak sie ustawi by niemiec konfliktow ale powiem wam jedno trzeba miec 512 RAM na takie zabawy

Tak sie nie da , odbieranie i wysyłanie pakietów musi odbywać sie z jednej karty z jednego Ip i z jednego mac adresu karty

A może postawisz przed tym z czego masz neta jakiegoś huba i będziecie we dwóch z niego ciągnąć?

no ja niby mam 512 ale moze lepiej przez jakis router to podzielic jednak, wlasnie nie wiem :?

Jakie masz łącze, być może wystarczy zwykły hub, pare złotych i załatwione.

Zdarzają się karty, które się ze sobą nie gryzą.

a powiedzcie, bo ja mam tego neta przez lan, to jak bym chciał go podzielić to wystarczy mi hub lub switch czy router jest do tego potrzebny ?

Hub wystraczy, moim zdaniem.

nieprawda

bez najmniejszego problemu zrobisz cos takiego

a skad takie informacje? jakos u mnie dziala komputer z dwoma sieciowkami. jedna odbiera internet, a druga wysyla do drugiego komputera… tutaj opisalem jak to zrobilem. http://stefe75.webpark.pl/

Proponuje ci zakupoić huba lub Switcha i “kabelek z netem” włożyć w gniazdo UPLINK (to ważne by switch miał taka opcje) a kompy podłączyć normalnie do kolejnych gniazd

:? Ja bym mu radzil kupic huba na usb koszt :18zł (poszukaj na allegro) i kabelek usb 2.0 chyba ze nie wystarczy :frowning:

tak wiec powiem z doświadczenia nie zdarzylo sie jeszcze aby na xp lub 2000 karty powodowały zamulenie sprzętu ,a co do podziału neta na dwa kompy to nie lepiej i praktycznie by było postawić routerka 8)

pysiu ale ruter kosztuje 200 zł a sieciówka 20 jest rużnica!

no i co z tego tylko mieć cały czas wlączony kom to nic przyjemnego :wink:

u mnie siec dziala na samych sieciowkach… jak cos sciagam wiekszego to kompa zostawiam… jak nie ma mnie przy kompie to tak wylaczam, a net w drugim kompie i tak potrzebuje tylko w dzien zeby dzieciaki mialy internet… i dla mnie tez robi roznice 200 albo 20.

:? U mnie też był kiedyś net przez sieciówke i to ja miałem jako dzieciak :expressionless: a teraz ruter ale to bez znaczenia (a ruter dlatego bo mam chello i moge tylko jeden komputer dać do sieci :slight_smile: )