2 systemy, 1 do skasowania

Witam

Na komputerze mam zainstalowane 2 systemy, Win Xp HE i Win 7 Rc .

Win 7 chciał bym usunąć ale nie poprzez zformatowanie tylko normalne usunięcie, ponieważ na tej partycji której znajduje się Win 7 mam ważne dane które nie zmieszczą się na partycje z Win Xp ani też na płyty.

Wie ktoś jak to wykonać ?

Windowsa można usunąć tylko poprzez format . Tak więc musisz nagrać ważne dane na płytę albo przenieść je na inną partycję :slight_smile:

Włóż płytę z windowsem xp do napędu i przy starcie komputera włącz odzyskiwanie systemu (włączasz płytkę i jak startuje to będzie info o tym że możesz włączyć konsolę odzyskiwania). Potem jak pojawi się konsola wpisz “fixmbr” (bez “”). Bootloader powinien wrócić do tego z XP. Potem normalnie z poziomu windowsa xp kasujesz pliki windows 7 tak jak zwykłe foldery. Może będziesz potrzebował uprawnień admina.

Bootloader-a mam zrobionego, ale właśnie nie da się usunąć tych plików bo są chronione.

Aha no to wyłącz proste udostępnianie plików i tak. PPM na pliku > właściowości> zakładka “zabezpieczenia” i znajdujesz swojego użytkownika i na tej liście w punkcie “pełna kontrola” dajesz zezwalaj. Wtedy przejmujesz plik na swoją własność. Jak na liście nie ma Twojego konta to klikasz “Dodaj…” > Zaawansowane… > Znajdź teraz i z listy wybierasz użytkownika > OK > OK i to samo. Czyli zezwalasz na pełną kontrolę.

musisz to zrobić w trybie awaryjnym

:slight_smile:

Nie koniecznie. Działa też normalnie. W trybie awaryjnym z tego co sobie właśnie przypomniałem powinno dać się skasować pliki bez kombinowania.

a jednak

:slight_smile: