2 systemy, 1 do usunięcia

Witam. Dzisiaj chciałem przeinstalować sobie Windowsa 7, lecz przez przypadek wybrałem dysk D, gdzie mam ważne dane. Zainstalowałem jeszcze raz , lecz tym razem na C. I tutaj mam problem. Chciałbym usunąć tego z D, z msconfig i rozruch usunąłem już lecz chciałbym jeszcze ten folder Windows, Program Files i Pliki programów (x64). Gdy chcę usunąć, pisze że nie mam uprawnień. Nie chciałbym robić formata D, bo mam tam dużo gier, ważnych plików itp które ważna ok 100 GB . Pozdrawiam.

czy w trybie awaryjnym byś tego nie zrobił tz. wciśnij z klawiatury podczas uruchamiania komputera klawisz f8 i wybierz uruchom w trybie awaryjnym i wtedy sprawdż ten folder

Po zainstalowaniu Windowsa na dysku D część Twoich danych (ok. 10 GB) została bezpowrotnie utracona poprzez nadpisanie.

Musisz użyć programu do odzyskiwania danych.Nic nie zapisuj na dysku D.

Przejmij na własność katalog i wtedy

Pod klawiszem F8 mam boot menu jakieś.

@up. czyli o co chodzi? o nadanie praw do usunięcia? Próbowałem, lecz musiałem pominąć akurat te foldery.

Jakieś jeszcze propozycje?

jak ci wyjdzie boot menu to wybierz dysk twardy daj enter i dalej naciskaj f8

Ok uruchomiłem w trybie awaryjnym, ale gdy chcę usunąć to mi pisze abym otrzymał uprawnienia od TrustedInstaller. I nic. :frowning:

TrustedInstaller to specjalne konto używane podczas instalacji OS o najwyższych uprawnieniach niedostępne dla użytkownika. To konto jest właścicielem wszystkich plików znajdujących się w katalogach systemowych. Jednocześnie dla wszystkich tych plików pozostali użytkownicy (także administratorzy) mają dostęp tylko w trybie do odczytu. Dlatego nie możesz nic skasować. Nie wyłączaj UAC - niewiele zmienisz a jednocześnie obniżysz bezpieczeństwo systemu . Ściągnij Sunrise Seven: Sunrise Seven 1.2 Build 61 - dobreprogramy

Zainstaluj, uruchom, w sekcji “Szybkie dostosowanie” zaznacz pole przy -Pokaż “Przejmij na własność”- Potem kliknij prawym przyciskiem myszy na plik który chcesz wywalić, wybierz “Przejmij na własność”. Po tym powinieneś być już w stanie usunąć plik.

http://blazejwiecha.cba.pl/?p=255

Dalej nic. ;(

Screen: Beztytuu.png

Uruchom komputer z jakiejkolwiek dystrybucji Linux (LiveCD) - np. ze strony http://partedmagic.com/doku.php?id=start i bez problemu usuniesz te pliki.

http://traxter-online.net/odmowa-dostep … uprawnien/

Dzięki, pomogło mi TAKEOWN i icacls . Tylko nie moge usunąć Pliki Programów (x86) bo wyskakuje że nie może znaleźć folderu, ale to już bajka. Ważne że Windows się usunął. Thans! :smiley: