2 systemy operacyjne

Mam taki problem, pobrałem linuxa ubunt’a (http://www.sciagnij.pl/programy/p/Linux … ition/1498),był on spakowany w paczkę win rar, więc od razu ja wypakowałem na dysk. Po wypakowaniu chciałem zgrać linuxa na płytę ale był tam instalator “wubi”

więc bez wypalania zacząłem instalację. po zakończeniu procesu miałem 2 systemy, starego xp’ka i nowego linuxa.

Co zrobić aby mieć tylko ubunt’a, bez windowsa?

Z góry dzięki.

Nie był spakowany w .rar tylko .iso, a ty go otworzyłeś WinRar’em. Nie potrzebnie go wypakowałeś. Nagraj ten obraz na płytkę, a następnie ją “z bootuj” tak jakbyś chciał reinstalować windows. Będziesz miał wtedy możliwość usunięcia tablicy partycji i formatu całkowitego dysku.

Po pierwsze nie było to archiwum RAR tylko obraz płyty ISO. Przy instalacji przez wubi - na partycji windowsa z tego co mi wiadomo, nie ma możliwości migracji na natywną instalację. Tak więc raczej musiałbyś po prostu zainstalować jeszcze raz z CD/USB.

Czyli muszę poprosty wypalić ten plik (np. w nero) na płycie jako plik .iso, tak?

No tak, masz plik .iso i nagrywasz go na płytę np. w Nero używając opcji programu “Nagraj obraz na dysk” (lub jakoś podobnie), po nagraniu restart komputera i bootujesz komputer z tej płyty.

dobra,to tylko żebym był na 100% pewien. mam wziąć te pliki co wypakowałem czy ten plik jak pobrałem?

te co pobrałeś i nie pliki tylko PLIK (JEDEN) z formatem .iso

Pozdro

iwan0296 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif