2 systemy?

po włączeniu komputera pojawia mi się zapytanie który system operacyjny chcę uruchomić, obecnie mam tylko jeden system (XP) ale zainstalowałem go na dysku C (poprzednio był na D) a tenże dysk D sformatowałem, dlaczego zatem nadal pyta mnie który system wybrać? i co zrobić żeby komputer normalnie się włączał bez żadnego zapytania o system?

tez mialem taki problem i usunalem go przez WinXP Manager 4.8.4

Start - Uruchom - C:\boot.ini

I zostaw tylko:

[boot loader]

timeout=0

default=signature(419b284a)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

signature(419b284a)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn

Reszte kasujesz.

Oczywiscie mozesz mie niektóre rózniące sie wpisy np. rodzaj windowsa.

Ale forma ta sama zostaw to a wykasuj reszte, bo jest zbędna

a możesz dokładniej napisać jak odbywa się to usuwanie? i co mam usunąć bo przecież sformatowałem dysk na którym poprzednio był windows

Wykasowujesz tekst, w notatniku :slight_smile:

Usun wszystko poza tym co wkleil Ci Zenek Rolnik.

pojawia się że system windows nie może odnaleźć pliku C\boot.ini

Wpisz dokładnie:

c:\boot.ini

A jaki masz windows :?

Działa! Nie wiem chłopaki jak wam dziękować, a może jescze wiecie jak rozwiązać taki problem: zainstalowałem All Playera ale go później odinstalowałem ale gdy klikam prawym przyciskiem na np. jakąś mp3 to pojawia mi się opcja “play in allplayer” co zrobić żeby się tego pozbyć? już nie mam allplayera więc i tak nie odtworzy za jego pomocą

Mozna to usunac za pomoca programu WinXP Manager

Poprostu szukasz go tam i usuwasz.

pisalem juz :!: :!:

Wtedy Koledze chodzilo o bootowanie.

Teraz chodzi o niepotrzebne wpisy :wink:

wszystko ok ale kompletnie nie znam się na tym winxp managerze, gdzie tu znajdę to czego potrzebuję?

po lewej masz kategorie…troche angielskiego nie zaszkodzi 8)

Masz tylko przypisane rozszerzenie *.mp3 do all playera:) wystarczy to zmienic. wchodzisz na dowolny katalog(np.D:), klikasz na “Narzędzia”, potem na “Opcje folderów” a nastepnie na “Typy plików”, tam odnajdujesz rozszerzenie “mp3”, zaznaczasz go, potem naciskasz na zmień i ustawiasz swój programik dzięki któremu bedziesz odsłuchiwał mp3:D To wszystko.

Jezli masz problem z tym prgramem uzyj, któregoś z tych:

http://www.softpedia.com/get/System/OS- … itor.shtml

http://www.annoyances.org/exec/show/article02-026