2 windowsy i 1 drukarka jak polaczyc!

mam 2 kompy z xp Home i w obydwu sa sieciowki. mam jedna drukarke ktora chcia;nym udosepnic drugemu kompowi i chcialbym aby ten kompa za kazdym razem jak sie uruchamia windows mial drukarke “widoczna” i gotowa do uzycia prosto z worda czy innej aplikacji. jak sie zabrac. czy na xp w wersji home da sie polaczyc te kompy za pomoca skrosowanego kabelka? co z kontem goscia??

dzieki

Sugeruję nazywać tematy konkretnie

zrobilem tak.

pierwszy komp z drukarka usb

ip 192.168.0.1

maska 255.255.255.0

wlaczony netnios przez tcp

drugi komp

pierwszy komp z drukarka usb

ip 192.168.0.2

maska 255.255.255.0

wlaczony netnios przez tcp

na obydwu wylaczony firewall

pingi dzialaja 0% straty

foldery udostepnione troche dlugo sie uruchamiaja ale idze. zainstalowalem drukarke na drugim kopie jest ustawiona jako domyslna i widac w start ustawienia drukarki i faxy. ale jak wyiram w wordzie czy openoffice na pasku ikonke drukarki to pojawia sie ze nie ma drukarki domyslne sprawdz czy drukarka jest zainstalowana. ale przeciez drukarka jeast zainstalowana mozna wejsc i przegladac ustawienia drukarki (lexmark 615) i nie wiem dlaczego nie moge z tego drugiego kompa drukowac. jak wybiore plik drukuj to pojawia sie sciazka do drukarki \komp1\lexmark ale przycik wlasciwosci tu jest niedostepny i nie moge nacisna OK aby wydrukowac nie wime co robie zle??

na obydwu kompach konto goscia bez hasla.

obydwa XP HOME

http://banita.pl/~pysiu/drukarka/udo%20drukarki.html

pysiu tak wlasnie zrobilem i nic. pliki wymieniac mozna bez problemu ale z drukarka nic. jest jako domyslna mozna zmienic ustawienia ale dlaczego jak wybierma wydrukuj na ikonce w OOo to pojawia sie ze nie ma domyslnej drukarki oj juz sam nie wiem co robic?

Złączono Posta : 09.03.2006 (Czw) 17:11

mam pytanko. czy potrzebna jest brama domyslna?? moze tu trzeba cos wpisac??

czy w moim przypdaku na pewno maska to 255.255.255.0 ??

moze jakos inaczej sprobowac? podpowiedzcie?? bo znalazlem w necie taka konfiguracje ktora jutro sprawdze

komp1 IP 192,168,1,2 brama 192,168,1,1 grupa robocza praca

komp2 ip 192,168,1,3 brama 192,168,1,1 grupa robocza praca

ale bez maski nie wiem czy warto probowac. pliki bez probemu moge przegladac nie wiem co jest nie tak

Złączono Posta : 10.03.2006 (Pią) 16:05

IP automatycznie muli abyda kompy lipa! !!

otoz ustailem

komp1

192.168.0.2

255.255.255.0

komp2

192.168.0.3

255.255.255.0

i na kompie ktory ma korzystac z drukarki siecioej (kompa2) zainstaloalme ja lokalnie. tz. tylko pialem pod usb bo stery juz byly systemie bo przy instalacji siecioej wkladalem cd ze steremi!

pozniej porocilem do pierotnej konfiguracji drukarka lokalnie na komp1 i z kompa2 juz drukuje.

tylko ciekawe DLACZEGO tak?