2 Windowsy

Mam 2 windowsy xp i me i od pewnego czasu mam dosyc niespotykana mi do tej pory sytuacje.

Mianowicie zamiast wyswietlenia sie wyboru windowsa xp or me mam napis: “DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER”

Po wcisnieciu enter bylo to samo, po wlozeniu plyty winda chciala sie instalowac, po wlozeniu dyskietki startowej uruchomilem fdisk aby sprawdzic system plikow i wtedy okazalo sie, ze wpisuja fdisk wyswietlilo sie polecenie: Nie ma dyskow stalych.

Zrobilem Ctrl+alt+del i wszystko bylo w porzadku.

Moze to i nie bylo by dziwne gdyby nie fakt, ze taka operacje nie robie po raz pierwszy.

Oczywiscie przeskanowalem dysk ad-aware i avk (oczywiscie updatowanego) i sprawdzilem system plikow na dyskach PartitionMagic 8.0 i wszystko jest w porzadku, brak wirusow a system wszedzie fat32.

Czy ktos wie o co chodzi ?

Dodam ze komputer dzien wczesniej zostal poprawnie wylaczony i do rana nie byl wlaczany :smiley:

Nie przestawiales nic w BIOSIE?..sprawdz czy twoj dysk twardy jest dobrze podlaczony…

Z całym szacunkiem - trzymanie dwóch windowsów jest…

Sam miałem kiedyś dwa windowsy (i problemy dwa) i stwierdziłem, że to była najgłupsza rzezcz jaką zrobiłem - wywal jednego, a unikniesz paru kłopotów :slight_smile:

Rzeczywiscie Moczkin, ale nie kazda aplikacja dziala na np windowsie xp…

W winXP Jest coś takiego jak uruchamianie aplikacji w zgodności z WindowsemXX

prawoklik na aplikacji --> wlaściwości --> zakładka zgodność --> wybór odpowiedniego polecenia :slight_smile:

Możliwe, że wystąpiły problemy z plikiem stronicowania, do którego

system kopiuje różne dane.

Jeśli jest kilka systemów, trzeba czyścić ten plik przy każdym zamykaniu, bo się dane mogą pokiełbasić.

Czyścić, ale oczywiście nie ręcznie. Opcję tę można ustawić np. za pomocą

programu Krecik albo w konsoli mmc.exe.

Problemow z windowsami nie mam jako takich jedynie z tym co napisalem. Dodam ze win me jest mi potrzebny w sporadycznych przypadkach i nie uzywam go codziennie, totez wykluczam mozliwosc “pokielbasienia danych”. W biosie nic nie zmienilem a konsoli mmc.exe jeszcze nigdy nie otwieralem i nie wiem co zrobic z plikeim stronicowania, dlatego jesli laska to prosze o w miare czytelne rozwiazanie zaistnialej sytuacji i jej ewentualne naprawienie. :slight_smile:

Mam dwa systemy 98se i xp pro od ponad 2 lat i zadnych problemów nie wszyskie gry czy programy można uruchomić w zgodnosci win xxx, 98se mam tylko pod skaner (brak sterownika pod xp) a narazie nie mam zamiaru wymieniać skanera a co do tego komunikatu DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER" przyczyn może być wiele np:dysk twardy jest już na wykonczeniu ,zasilacz podaje zbyt niskie napięcie na dysk lub kontroler (kiedyś u kumpla nie mogliśmy dojść dlaczego fdisk raz pokazuje że brak dysków a za 2 czy3 razem jest wszysko w pożądku okazało sie że na płycie gł gdzie podłancza sie zasilanie jeden pin był dość pożądnie nadpalony na innym kompie który też raz startował normalnie a innym razem z komunikatem DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER" lub ekran blue po kilku dniach zasilacz poszedł z dymem i cała reszta z nim oprócz ramu.

Dzieki Zbych1 z zasilczem moze byc cos nie tak bo juz od jakiegos czasu po zbyt dlugiej pracy kompa zaczyna mi cos dziwnie z niego piszczec :smiley: wiec twoja uwaga moze byc tutaj znaczaca :smiley:

Z dyskiem watpie zeby cos bylo nie tak bo mam go niecaly rok i jest w swietnym stanie :slight_smile:

Nigdy nie mów nigdy :slight_smile:

Miałem dysk, który chodził rewelacyjnie (miał niecały rok). Pewnego pięknego dnia włączyłem komputer i oddałem dysk do naprawy - nie widziałem wcześniej żadnych objawów, że coś jest nie tak :slight_smile:

Pozdrawiam

Nom ale gwarancje i tak mam na 3 lata :smiley: