2 windowsy

(Smyk 8) #1

Siemka.

Miałem zainstalowany Windows XP po czym musiałem zainstalować Millenium i teraz nie moge dostac sie do XP bo ciągle odpala sie Millenium ... Ma ktoś link do jakiegoś freeware programu który umozliwi mi przemieszczanie się miedzy nimi ?? Chodzi mi o uruchomianie oczywiscie :stuck_out_tongue:

(Jason X) #2

Też miałem kiedyś podbny problem. Nie masz nawet ekranu, na ktorym się wybiera, ktory Windows odpalić? To się ustawia w XP zazwyczaj, a w Millennium chyba tak łatwo się nie da. O ile dobrze pamiętam to edytowałem w notatniku jeden z plików systemowych na partycji, gdzie jest Windows - to było CHYBA Msdos.sys (odznacz w Narzędziach, żeby pokazywało pliki chronione systemu) albo WIN.INI w folderze Windows. Tam jest zapisana kolejność, w jakiej odpalają się Windowsy i możesz ją zmienić, a następnie ustawić w XP co trzeba.

(Bobeeq) #3

O ile dobrze mi wiadomo, jeśli chce się mieć dwa Windowsy, to powinno się je instalować od młodszego do starszego(najpierw ME, później XP), a jeśli ty zainstalowałeś od XP... A w jakich katalogach masz te Windowsy i na jakich dyskach? :roll:

(Kpc21) #4

odpal z płytki XP konsolę odzyskiwania i napisz fixboot

(Smyk 8) #5

A jak odpalić tą konsole ?

EDIT: No i mam ten plik WIN.INI tylko gdzie sie zmienia tą kolejność ?? Nie chcem czegoś zjebac …

(Kpc21) #6

wkladasz plytke XP i jak napisze ze zeby naprawic system masz wcisnac R to wcisnij R i wpisz haslo Administaratora (podales je przy instalacji Windowsa, jesli nic nie wpisales to wcisnij Enter) i wpisz fixmbr, pomyliły mi sie komendy, fixboot komendy chyba w ogóle nie ma

(Smyk 8) #7

Jak wkładam płytke to mam takie opcje.

1. Zainstaluj system Xp

2. Dowiedz się wiecej o procesie instalacji.

3. Wykonaj zadania dodatkowe.

4.Sprawdz zgodność systemu.

(M Kupczynas) #8

Masz odpalić kompa z płytki Windowsa.

Ustaw najpierw w BIOS’ie Bootowanie z płyty cd > włóż płytę z Windowsem > zapisz ustawienia BIOS’u i zrestartuj kompa.Powinien Ci się odpalić z płytki > jak się wszystko załaduje będziesz miał opcję naprawy wtedy wciśnij R > podaj na jakiej partycji jest Windows i wpisz hasło Administratora.Jak pojawi Ci się konsola wpisz komendy: fixboot zatwierdź potem wpisz fixmbr i powinno być wszystko dobrze.

(Smyk 8) #9

@Kaczor

Masz u mnie piwo !!

Dzieki wszystkim Kaczor ROX !!