2 Wirusy na Pendrivie

(Skit32) #1

Witam. Problem mój polega na tym że mam zawirusowany Pendrive ... są na nim 2 wirusy. Infekcji z komputera sie pozbyłem lecz wirusy są na pendrivie, jest mi on potrzebny na jutro a boje sie trochę podłączyć go do komputera ... co zrobić żeby nie zarazić kompa a jednocześnie usunąć wirusy ?

Pozdrawiam :slight_smile:

(mjetek) #2

Jak masz antywirusa to powinien automatycznie je wykryć. Wtedy usuwasz wirusy. Nie widzę problemu.

(Skit32) #3

ale właśnie ostatnio nie wykrywał ...

(mjetek) #4

To przeskanuj innym antywirem. Jak nie znajdzie to może wirusów już nie ma.

(gr@rd) #5

Flash Disinfector

Formatować próbowałeś?

(Skit32) #6

nie ma innych sposobów ? !

(Leon$) #7

podłącz pena do kompa

Wylecz pendriva lub kartę pamięci

Flash Disinfector http://www.searchengines.pl/index.php?s ... ntry369724

potem

Pobierz OTL otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html przeskanuj daj log OTL.txt oraz Extras.txt.

:slight_smile:

(Skit32) #8

ok tylko czy podczas podłączania go do kompa infekcja nie przejdzie na kompa ;/

(Leon$) #9

pobierz Flash Disinfector przeskanuj kompa bez pena

potem podłącz pena i powtórnie uruchom program

:slight_smile:

(mjetek) #10

Jak masz antywirusa to wirusy nie powinny się rozprzestrzenić na kompa. Antywirus powinien je przyblokować.

(scripter1) #11

Bzdura. Jak masz badziewiastego antyvira to to on ci nic nie daje poza fałszywym poczuciem bezpieczeństwa. Nawet jak masz naprawdę dobrego antywirusa to i tak możesz trafić na jakiego nowego (albo nawet starego którego on nie zna) i nie zablokuje go.

Jest 100% skuteczny sposób na to żeby wirus nie wgrał ci się do kompa przy podłączeniu zainfekowanego pena - trzeba wyłączyć w windows automatyczne uruchamianie nośników wymiennych (albo całkiem wyłączyć autouruchamianie).

Nie podam ci dokładnej procedury jak to zrobić bo nie znam jej na pamięć a i tak różni się ona nieco w zależności jaki masz system - najlepiej poszukaj na google.