2 Wirusy na Pendrivie

Witam. Problem mój polega na tym że mam zawirusowany Pendrive … są na nim 2 wirusy. Infekcji z komputera sie pozbyłem lecz wirusy są na pendrivie, jest mi on potrzebny na jutro a boje sie trochę podłączyć go do komputera … co zrobić żeby nie zarazić kompa a jednocześnie usunąć wirusy ?

Pozdrawiam :slight_smile:

Jak masz antywirusa to powinien automatycznie je wykryć. Wtedy usuwasz wirusy. Nie widzę problemu.

ale właśnie ostatnio nie wykrywał …

To przeskanuj innym antywirem. Jak nie znajdzie to może wirusów już nie ma.

Flash Disinfector

Formatować próbowałeś?

nie ma innych sposobów ? !

podłącz pena do kompa

Wylecz pendriva lub kartę pamięci

Flash Disinfector http://www.searchengines.pl/index.php?s … ntry369724

potem

Pobierz OTL otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html przeskanuj daj log OTL.txt oraz Extras.txt.

:slight_smile:

ok tylko czy podczas podłączania go do kompa infekcja nie przejdzie na kompa ;/

pobierz Flash Disinfector przeskanuj kompa bez pena

potem podłącz pena i powtórnie uruchom program

:slight_smile:

Jak masz antywirusa to wirusy nie powinny się rozprzestrzenić na kompa. Antywirus powinien je przyblokować.

Bzdura. Jak masz badziewiastego antyvira to to on ci nic nie daje poza fałszywym poczuciem bezpieczeństwa. Nawet jak masz naprawdę dobrego antywirusa to i tak możesz trafić na jakiego nowego (albo nawet starego którego on nie zna) i nie zablokuje go.

Jest 100% skuteczny sposób na to żeby wirus nie wgrał ci się do kompa przy podłączeniu zainfekowanego pena - trzeba wyłączyć w windows automatyczne uruchamianie nośników wymiennych (albo całkiem wyłączyć autouruchamianie).

Nie podam ci dokładnej procedury jak to zrobić bo nie znam jej na pamięć a i tak różni się ona nieco w zależności jaki masz system - najlepiej poszukaj na google.