2 zasilacze - artykuł

(Majestic 007) #1

Witam, kolejny raz poruszany jest temat zasilaczy do PC. Ale z takim wątkiem się jeszcze nie spotkałem:

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/arti ... 52705.html

Czy wobec tego gdy posiadam Codegena 300W to moge dokupić jakiś inny badziew za grosze i podłączyć to jakoś? Jak? :smiley: Bo procek mi na O/C 'niewyraźnie' pracuje. o RAM to moge pomażyć żeby je podkręcić (przy tym zasilaczu komp nawet nie startuuje). Generalnie zestaw wyżyłowany na maxa a nawet więcej bo jak patrzyłem na linie +12V w której powinno być max ~5% (5% >> 11,40V ~ 12,60V) to u mnie daje spokojnie poniżej 11 i skacze (nie wiem czy u was też są takie skoki).

1. pytanie

Spotkałem gdzieś na necie opinie że najlepiej mierzyć napięcie miernikiem nawet za 15zł, gdyż pomiary z płyty głównej często są przekłamane... czy to prawda??

(Mgdp) #2

zamiast kombinowac ze smiercionosnym codegenem, wywal go i kup jakiegos fortrona czy delte z Allegro za 50pln.Rozwiaze Ci to wszystkie problemy,da szanse na tani upgrade i lepiej zabezpieczy (pomijajac juz sprawe estetyki i glosnosci).

Problem z overclockingiem nie musi byc spowodowany slabym zasilaczem, niektore czesci sie po prostu slabo podkrecaja :).

programy bardzo oszukuja i w zasadzie kazdy poradnik powtorzy Ci to samo.

everest pokazywal mi skoki na 12V w okolicach 10.70v - 11.20v (poza tym nie mialem zadnych niepokojacych objawow + high end zasilacz) podczas gdy miernik wykazywal stale 12.05v.

(Majestic 007) #3

DELTA DPS-400MB-1 A (+12V :336W) myślisz że to wystarczy na podkręcenie? ten procek powinien się podkręcać o prawie 600MHz a po 200 mi juz coś szwankuje, więc to raczej przez zasilacz, ewentualnie jeszcze płyta główna ale nie sądze...

Poza tym te moje DDR spokojnie więcej wyciągną podcza sgdy na nim ani troche nie podkręce.

(Mgdp) #4

sorki,ze tak pozno.

tak,ta Delta Ci spokojnie wystarczy.