20 czy 24 piny ? pomoc przy kn9 ? pytanko takze o cooler

ej nie chodzi o to

ja składałem ostani komputer bardzo dawno temu to było ok 5 lat nie było takich zworek, wbrew temu co mówi tutaj REMO udało mi sie poskładać komputer prawie ze do kupy jednak jeszcze zadam wam pytanka, wiem ze bedzicie sie ze mnie smiac, ale bardzo proszę o wypowiedz:

posiadam cooler do procesora freezer pro 64, zamontowałem go ale mam takie pytanko czy ten cooler musi byc az tak mocno przytwierdzony do procesora ?? podłączyłem go ale bardzo mocno on przylega i troszkę mnie to zastanowiło (cała pasta aż sie rozmasliła troszkę poza boki procka) Czy to jest normalne ??

zauważyłem ze mój zasilacz a jest to doklanie Be Quiet Stright Power 500W posiada ten główny kabel zasilający 20 pinowy i obok ma 4 odrazu dodatkowe proszę mi powedziec skoro na płycie jest 20 + 4 to wpinam odrazu 24 piny i jeszcze dodatkowo posiada on kabel CPU1 i CPU2 (4 piny) albo (8 pinów), czy ten kabe wpinam kolo procesora dodawkowo ?? czy wkładam tam ten kabel z 24 pinów ??

bardzo prosze o odpowiedz pozdrawam

tak im mocniej tym lepiej lepiej bedzie odbierał ciepło a pastą sie nie przejmuj ona ma przewodzić a nie ma być jej jakaś gruba warstwa

jak masz na płycie 20+4 pin to wpinasz kabel spięty 24 pin i jesli dodatkowo w płycie masz 4 piny to je tez wepnij nie wiem czemu o to pytasz prądu ci szkoda że wpiąć nie chcesz ??

nie o to chodzi tylko nie wiedziałem czy o nie jest przypadkiem do procesorów INTELA

czyli wtykam tylko jedną wtyczke 4 pinowa tam kolo proka co sie nazywa CPU 1 a 2 zostawiam.

a ta pasta skoro jest az wyplynięta poza coolere to takze mowisz ze jest wszystko ok

Złączono Posta : 22.08.2007 (Sro) 7:15

eszcze mam takie małe pytanko podłączyłem własnie karte graficzną PCI-E i zauzywałem ze ojna takze ma wtyczke do podłaczenia napiecia 4 pinowego, czy to takze podlaczam czy to te wtyczki sie podłącza podczas tego gdy sie 2 takie same grafiki do płyty włącza

Jeśli masz 20 + 4 piny wtykasz je w te 24piny a potem są dodatkowe zasilania na proca nie możesz tego mieszać bo nie wesoło będzie a co do karty graficznej to daj zdjęcie jak ono wygląda

rozumiem ze nie mogę tego mieszac ale to mama rozumiem ze procka mam także podpinać tak ?? te zasilanie chodzi mi tutaj

tak do procka też musisz doprowadzić zasilanie bo inaczej komp nie ruszy