2003 Server - Problem z odtwarzaniem plików wideo

Otóż mój problem polega na tym, że nie mogę odtwarzać filmów na 2003 Server.

Gdy próbują odtworzyć cokolwiek video, to: procek 100% i zacinka…

Nie wiem czym to jest spowodowane, wątpię ażeby to była wina kodeków, ponieważ na XP mam zainstalowane te same co na 2003 i działa wsio wyśmienicie. Poza tym po instalacji (jakieś 3 tyg. temu) również nie miałam żadnych powodów z odtwarzaniem.

Ktoś mi wspomniał ażebym pogrzebała w usługach systemowych, ale i tam nic nie znalazłam…

To nie jest problem występujący po raz pierwszy, otóż kilka instalacji wcześniej, ten problem występował… Zwykle to było po 2-3 tyg. użytkowania tego systemu…

Wątpię też żeby to był wirus, bo jak wspomniałam nawet reinstalka systemu nie rozwiązywała problemu, po 2-3 tyg od instalacji problem się pojawiał…

Próbowałam nawet odinstalować wszystkie kodeki i zainstalować od nowa i nic… próbowała również kombinacji kodeków - nic… problem cały czas powraca…

Przeszukiwałam forum i nic nie znalazłam (jak już wspomniałam kombinowałam z kodekami, bo w tych tematach to głównie o ten problem chodziło)…

HELP

Jakich kodeków używasz?Jakiś codec pack czy osobno wgrane kodeki?Zmieniałaś coś w usługach?

W usługach to zmieniałam kiedyś… Teraz wątpię czy to ma sens…

Paczka kodeków których używam od zawsze to:

  • AceMegaCodecPacks Proffessional w wersji Player i lekko zmodyfikowanej przez odjęcie antyvira, media playera classic oraz QuickTime’a oraz RealPlayer’a (do tego stosuję alternativy)

  • divix

  • xvid

Te dwa poniższe, to te kodeki zawsze wywalam z paczki i wolę instalować oddzielnie, tak samo jak Alternativy…

Nawet jeżeli zamieniam wszystko na ffdshowy… to i tak nic nie działa… Czyli procek na 100% i wszystko się nie miłosierdnie muli…

Próbowałam też kombinacje tych kodeków, np. instalowałam tylko Ace’a i dalej to samo :frowning:

OK,więc spróbuj usunąć wszystkie kodeki jakie masz,przeczyść także rejestr i usuń z niego wszystkie wpisy,zainstaluj ze strony http://www.free-codecs.com/K_Lite_Codec … wnload.htm wersję standard lub full(nie mieszaj w opcjach podczas instalacji-ustaw domyślnie,ewentualnie doinstaluj real alternative i x264) i sprawdź AllPlayerem czy wszystko chodzi-właśnie-czym odtwarzasz filmy?Jeśli nie pomoże to wymyślimy coś innego.Sprawdź też w menadżerze zadań jaki proces zużywa tyle procent.

Usunęłam, zainstalowałam i nie działa… :cry: Nadal to samo…

Tyle procent używa: obojętnie jaki odtwarzacz (do 60%), explorer.exe (do 30%) oraz System do 20%… Najwięcej zżera odtwarzacz… Zaczyna się od 30% następnie cały czas wzrasta… explorer.exe oraz System - maleje…

No to na początek wstaw loga 8)

WHITEBOY26 A jednak po formacie problem powrócił… Dziś na nowo zainstalowałam system, i znów to samo… już nie wiem co mam zrobić…