Odblokowanie zabezpieczeń spowodowanych przez gpedit

Witam, ogromnie błagam o pomoc. Blokowałem sobie różne operacje w mmc (edytor obiektów zasad grupy), no i blokuję, blokuję sobie powoli i dokładnie. Nagle zabrali prąd (nie zdążyłem zapisać konsoli), po ponownym włączeniu kompa patrzę a ja to mam wszystko zablokowane. Mam tak ograniczony komputer, że praktycznie nic nie zrobię. Chcę to jakoś naprawić, ale ogromnie dużo opcji już zablokowałem. Nie mogę wejść w mmc ani w gpedit.

  1. Nie ma polecenia uruchom

  2. PPM, nowy, skrót (gpedit.msc lub mmc z dodaną przystawką edytor obiek… nie działa)

  3. Usunięcie ukrytego pliku Registry.pol z C:\WINDOWS\system32\GroupPolicy\User nic nie daję

  4. Wejście na konto Administrator również nic nie pomaga

Pomocyyy, jak mam cofnąć te zmiany. Aha dodam, że przywracanie systemu, panel sterowania i dostęp do jakiejkolwiek opcji tam też mam zablokowane

Zrobię wszystko oprócz formatu.

Raczej nic nie zrobisz…

Chyba ostatecznym wyborem musi być format.

No cóż, czekam na dalsze odpowiedzi :wink:

a może przez menadżer zadań >plik>nowe zadanie ? ewentualnie w wierszu polecenia mmc

Menedżer zadań i wiersz poleceń też mam zablokowany

Tu masz podany sposób na odblokowanie menedżera zadań (import do rejestru):

http://forum.programosy.pl/windows-xp-m … 41184.html

Robisz to z konta administratora.

W razie czego sposób na odblokowanie edytora rejestru:

http://webme.pl/Jak-odblokowac-Rejestr- … t1572.html

Spróbuj też usunąć plik:

C:\WINDOWS\system32\GroupPolicy\Machine\Registry.pol

(nie tylko z user), wylogować się i ponownie zalogować.

  1. Działa edytor rejestru

  2. Działa Menedżer zadań

  3. Folder Machine jest pusty

Pomimo odblokowania menedżera zadań w menu Plik nie mam dostępnej opcji Nowe Zadanie, jest tylko Zakończ pracę menedżera zadań

:frowning: :frowning:

EDYCJA

Udało mi się, przywróciłem komputer do stanu wczorajszego zanim szperałem w gpedit :rotfl: :smiley:

Zrobiłem tak:

Jak wspomniałem przywracanie systemu mam zablokowane, ale uruchomiłem tryb awaryjny. Podczas włączania pojawia się ramka na której jest napisane: Jeśli chcesz pozostać w trybie awaryjnym daj TAK jeśli chcesz przywrócić komputer do poprzedniego stanu daj NIE. Ja dałem NIE i uruchomiło się przywracanie, wybrałem datę do której ma przywrócić i git :tancze: