22% podatek czy moze mi zwiekszyc podatek admin?

Otoz nie wiedziałem w ktorym dziale umiescic to jezeli w złym to z gory SORY! Mam problem dzis wraz z rachunkiem za internet dosatałęm list w ktorym własciciel sieci powiadamia o wzroscie abonamentu z 45 zł na 52 co jest spowodowane podatkiem. Moje pytanei polega na tym:

W umowie ktora zawarłem 03.09.2003 jest punkt " firma EURO NET gwaratuje ze wysokosc abonamentu miesiecznego nie ulegnie zmianie przez okres 24 miesiecy od daty podpisania umowy" Czy moj admin ( wlasciciel sieci) moze mi zwiekszyc abonament o te 7 złotych miesiecznie.

Z gory dzieki za odpowiedzi

  1. Czy firma EURO-NET to jest właśnie ten właściciel sieci ??

  2. Przeczytaj uważnie umowę, czy nie ma tam jakichś zapisów, że coś może ulec zmianie z przyczyn takich czy innych.

Podatki podnosić mogą tylko admini z Wiejskiej :smiley:

Resza musi się dostosować, niestety.

W umowie na pewno chodzi o kwotę bez podatku (bo

przecież provider nie może ponosić odpowiedzialności

za pomysły naszych Wieśminów).

Ja mam podobnie napisaną umowę . Sprawdz czy nie pisze " o ile nie zmienią sie stawki wat , albo cena dolara , euru czy coś takiego.

szukałem i własnie nic nie znalazłem jedyn co pisze o abonamenice jeszcze ze w przypadku podłaczenia drugiego komputera 45 zl i ze abonament powinien byc zapłacony do 10 dnia kazdego miesiaca zadnych innych informacji nie ma w umowie. Odpowiadajac na pytanie magika tak EURO NET to jest własciciel sieci. To jak myslicie musze placic czy n :evil: ie

Zapłacić musisz, gdyz jest to jeden z punktów regulaminu, który podpisałeś.

Natomiast powinieneś skontaktować się z kimś z sieci i spróbować wyjaśnić swoje wątpliwości. Zapewne podadzą ci argumenty swojej decyzji, a wtedy można będzie rozpatrzyć, czy są one właściwe.

Wobec takiego zapisu w umowie (o gwarantowanej opłacie przez okres 24 miesięcy) i wobec braku jakichś kruczków w umowie, które dawałyby prawo sieci do zmiany tej opłaty, powinni ci wyjaśnić, na jakiej podstawie to zrobili.

Przede wszystkim zwróć uwagę, czy to zawiadomienie o podwyżce nie nazywa się aneksem do Umowy - lub po polsku, zmianą warunków Umowy w określonym jej punkcie.

Każda ze stron ma do tego prawo, warunkiem jest powiadomić drugą stronę z minimum 30-to dniowym okresem wypowiedzenia.

Można nie przyjąć tej zmiany i jest to równoznaczne z wypowiedzeniem Umowy! :twisted:

Pewnie będzie pisać że w sprawach nie uregulowanych stosuje sie przepisy … jakieś tam i po ptokach. :frowning:

Ps.

Zobacz na stronie EURO NET co piszą , ogłoszenia , warunki umowy itp.

Po prostu Kodeks Cywilny; jest nadrzędnym aktem prawnym i tam są m.in. wszystkie przepisy dotyczące umów i zmian do umów!

Niestety na tej stronie

http://www.reklama.eu.org/

Nic nie wyczytałem ale masz tam do nich namiary. Jest też i forum.

Gadałęm z adminem i powiedziałz e musi to wprowadzic a z własnej keiszenie nie moze, ale dowiedziałem sie ze bede mogł to od podatku odliczyc i powinienem płacąc rocznie 624 zl dostac zwrot w wysokosci 118zl a podwyzka bedzie mnie kosztowac 84zl wiec jeszcze 34 zl mi sie zwroci. Hmm jak tak by było to idzie zapłacic w koncu on nie odpowiada za chore prawo polskie i ceny. Tylko czy te odliczenie da mi taki zwrot :?

mi admin nie podniesie gdyż z ciekawości go o to zapytałem a on stanowczo zaprzeczył i wg. mnie twój admin zrobić ci niezły kawał no ale ja nie wiem jak wygląda to od strony prawnej!

Zmartwię Cię Pablos, ale nie będziesz sobie mógł tego odliczyć od podatku… :frowning: Widzę, że Admin jest kumaty… :twisted:

To On sobie odliczy, nie Ty… :stuck_out_tongue:

Tak, jak napisałam - może podnieść abonament i tym samym zmienić Umowę w punkcie gwarantującym stałą opłatę, ale to wymaga aneksu do umowy!

hmm pamietam ze nawet na vortalu był taki artykuł zreszta wejdzcie sobie http://www.portel.pl/artykul.php3?id_akt=11646&id_dz=6

Bo? Trzeba mieć działalnośc gospodarczą i net jest potrzebny?

Są zwolnieni , jasne

To oni odliczają czy są zwolnieni ? Kto odlicza?

podatek odlicza kazdy uzytkownik internetu jesli posiada stosowna umowe z providerem (provider nie moze dzialac na zasadzie osoby fizycznej, musi miec osobowosc prawna, stosowne zezwolenia na prowadzenie dzialalnosci gospodarczej w danym zakresie) jesli ktos jest w sieci osiedlowej, amatorskiej to nie ma mozliwosci odliczenia takiego podatku, natomiast podatek moze sobie w tym momencie odliczyc wlasciciel lacza, jezeli wasz provider zapowiedzial podwyzki a nie ma o tym slowa w umowie zawsze istnieje cos takiego jak aneks do umowy i albo go zaakceptujecie, albo nie, w tym drugim przypadku moze sie to rownac rozwiazaniu umowy, z tego co slyszalem nie wszyscy beda podnosili stawki oplat za internet mimo tego ze 22% vat bedzie obowiazkowy

Przecież tem provider podnosi opłatę powiększoną o podatek vat.Więc z jego strony jest wszystko OK!Jedyną nieprawidłowość jaką widzę to to,że wyższa faktura powinna być dopiero za miesiąc styczeń kiedy wejdzie ustawa w życie!Tak naprawdę to nie wiem czy została w ogóle zatwierdzona przez prezydenta?