Naprawa urwanej wtyczki USB od myszki

witam

Mam nadzieję, że to forum jest nie tylko o wnętrzu komputera, ale i również o jego częściach :smiley:

MIałem mini myszkę na USB, ale rozsypała się wtyczka, i teraz mam osobno myszkę z 4 kabelkami, i osobno wtyczkę USB. Czy jest szansa, że zlutuje to sam w domu ? Kabelki są naprawdę cienkie i kolorowe (tak jakby pokryte jakąś powłoczką) czy może lepiej uciahać z czegoś wtyczkę z kawałkiem kabla i jakoś połączyć ? Jeżeli lutowanie to jest różnica w kolejności ?

Pozdrawiam i dzieki za poprzednie odpowiedzi … :stuck_out_tongue: :wink: :smiley:

Zdecydowanie łatwiej ci będzie ciachnąć kabel USB i wykorzystać jego wtyczkę z kawałkiem przewodu. Przewody oznaczone są kolorami więc nie będziesz miał z tym problemu. Kolejność nie ma znaczenia. :smiley:

czy powinno wystarczyć zwykłe zakręcenie ze sobą kabelków i zaizolowanie czy jakoś inaczej ?

mf24 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Oczywiście, że wystarczy. Ale to mocno nie fachowo :smiley:

Jak masz lutownicę to zalutuj. Będzie się mocniej trzymać.

no więc tak… zdobyłem wtyczkę inną z kawałkiem kabla i chce spróbować jakoś połączyć te kabelki ale nie wiem który z którym.

Z prawej może nie widać dobrze ale jest tak:

(od góry)

zielony \

> one są razem w pierwszej przegródce kabla od myszki

zielono-miedziany /

niebiesko-miedziany \

> One są w drugiej przegródce kabelka od myszki

niebieski /

pict4482.th.jpg

To dość dziwne oznaczenie przewodów.

Może masz tą rozsypaną wtyczkę? Jeśli tak to rozbierz ją i zobacz jak sa połączone z wtyczką.

A schemat jest następujący:

2dsl8w9.jpg

2w4f9kh.jpg

Lub jak wolisz:

27wydxh.jpg

W twoim wypadku bez czarnego kabla na masę.