2Mbp/s-predkoś pobierania 156kB/s prawda?

witam chciałbym wam pokazać moją prędkość internetu i jest ona taka:

70938201

a własciciel mówił że mam 2Mbp/s i że niby dobrze jest wiliczone wiec z 2Mbp/s pliki powinny mi się pobierać około 256kB/s ? a pliki pobierają mi się z prędkością 156kB/s o co chodzi ? a i tak mniej wiecej ile moge płacić za 2Mbp/s

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Witaj,

Często gęsto jest tak że mając np 2,6 czy 10 Mbp/s nie uzyskasz maksymalnej wartości danego pakietu.

2 Mbp/s to chyba najniższa oferta w Polsce więc (nie licząc Aero2), więc nie wydałbym na to więcej jak 39 zeta.

Ps. mam kolegę w teltechu i sam mówił mi że nawet nowa infrastruktura “TP” czyli dzisiejsze “Orange” ma problemy z faktyczną prędkością netu (chodzi tu o światłowody).

wytłumaczył mi to na zasadzie, że światłowody doprowadzane są do tzw. szaf rozdzielczych, a dalej tzn. do domów idzie zwykła linia, która ogranicza przesył.

zajrzyj jeszcze raz do umowy. masz DO 2M. te 2M w umowie to max. prędkość jaką można osiągnąć i to nie znaczy, że ona taka będzie ciągle. często jest 70-80% tego co masz w umowie.

tylko chodzi o to że cały czas mam te 156kB/s i nie idzie w gore tylko zmniejsza się w dół ta prędkość i tak mam bardzo długo…

Masz łącze do 2Mb/s, oznacza to, że tyle możesz maksymalnie osiągnąć. To jest łącze abonenckie, a nie biznesowe, operator nie musi Ci gwarantować przepustowości.

Niekiedy operator pozwala zawyżyć przepustowość, jeśli np. łącze nie jest mocno obciążone, np. ja tak mam w UPC przy łączu 15Mb/s osiągam często nawet 2,6MB/s (21Mb/s), gdzie maksymalnie powinienem osiągnąć do 1,8MB/s. Zdarza się oczywiście też tak, że mam mniej, np. w tej chwili pliki pobieram z szybkością 1,3MB/s, czyli 10Mb/s. Wielu dostawców często bierze więcej klientów, niż jest w stanie obsłużyć łącze, bo wychodzi z założenia, że część z nich i tak nie będzie z niego korzystać, działa to tak samo jak rezerwacja biletów samolotowych, gdzie sprzedaje się więcej, wychodząc z założenia, że część klientów i tak nie pojawi się w samolocie. Stąd operator czasami zaniża (duże obciążenie łącza przez wielu klientów), a czasami pozwala zawyżyć przepustowość (małe obciążenie łącza, często w nocy, gdy większość śpi).